Intel Extreme Masters 2019: dwa weekendy atrakcji i turniej rangi Major w Katowicach

Strona główna Aktualności

O autorze

Finały Intel Extreme Masters w przyszłym roku po raz kolejny zawitają do Katowic. Na konferencji prasowej, która odbyła się dzisiaj w Międzynarodowym Centrum Kongresowym właśnie w Katowicach, przedstawiono kluczowe informacje związane z nadchodzącą imprezą. IEM 2019 będzie największym jak dotąd tego typu wydarzeniem i ponownie przyciągnie na Śląsk tysiące fanów eSportu oraz elektroniki podczas trwających równolegle targów IEM Expo.

Nie ma wątpliwości, że najbliższe finały będą imprezą najwyższej rangi. Na IEM 2019 zobaczyć będzie można bowiem między innymi turniej klasy Major w CS:GO. To kolejny atut, dzięki któremu finały zawodów IEM odbywające się w Polsce będą jeszcze bardziej rozpoznawaną imprezą na świecie. Już teraz mają bowiem ogromne znaczenie dla rozwoju miasta i regionu, o czym wielokrotnie wspominał między innymi Prezydent Katowic, Marcin Krupa.

Podczas imprezy przewidywane są oczywiście przede wszystkim atrakcje dla fanów gier, ale nie tylko. Poza zawodami na głównej scenie w Spodku, w pobliskim Centrum Kongresowym po raz kolejny odbywać się będzie IEM Expo – wystawa sprzętu, podczas której organizowana jest masa konkursów i dodatkowych niespodzianek. To również rzadka okazja do kupienia elektronicznego sprzętu w dużo niższych cenach od tych, które normalnie znaleźć można w sklepach.

Święto graczy w Katowicach będzie trwało aż dwa weekendy: od 21 do 24 lutego oraz w kolejnym tygodniu, czyli od 28 lutego do 3 marca. Tak jak w poprzednich latach, impreza odbywać się będzie zarówno w Spodku, jak i znajdującym się obok MCK. Niezmiennie wstęp na imprezę będzie darmowy, lecz będzie można oczywiście nabyć także bilety wcześniejszego wstępu. Ich sprzedaż ma ruszyć już we wrześniu i będzie podzielona na tury, tak by więcej osób miało okazję kupić atrakcyjny bilet.

© dobreprogramy