Intel NUC teraz także dla graczy, z procesorami Skylake i grafiką Iris

Strona główna Aktualności

O autorze

Wygląda na to, że komputerki Intel NUC zaczną też nadawać się dla (niewymagających) graczy. Producent poinformował o odświeżeniu serii tych miniaturowych pecetów, do tej pory wykorzystywanych głównie do odtwarzania mediów i prostych prac biurowych. Nowe modele zostaną wyposażone w procesory Skylake ze znacznie wydajniejszą zintegrowaną grafiką dziewiątej generacji.

Już za kilka tygodni w sprzedaży mają pojawić się cztery nowe modele, dwa z procesorem Core i3-6100U i dwa z procesorem Core i5-6260U. W obrębie danego typu procesora różnią się od siebie obecnością w obudowie zatoki 2,5” (domyślnie wszystkie mają złącze M.2 dla dysków SSD). We wszystkich też niezbyt popularne złącze miniHDMI zastąpiono standardowym HDMI (w wersji 1.4b, a więc pozwalającej na sygnał wideo w rozdzielczości 4K@30FPS i audio 7.1).

W pozostałych kwestiach nie spodziewajmy się różnic względem modeli z Broadwellami, na pewno znajdziemy tu po dwa porty USB 3.0 od frontu i od tyłu, wyjście Display Port, złącze gigabitowego Ethernetu, Wi-Fi 802.11ac i Bluetooth 4.1 z obsługą standardu Low Energy.

Co szczególnie istotne dla poszukujących wydajniejszej grafiki, wersje z Core i5 mają wykorzystywać grafikę Iris. Oczywiście do pogrania w Wiedźmina 3 to nie wystarczy, ale popularne gry e-sportowe, takie jak LoL czy DOTA powinny działać teraz na NUC-ach bez problemu.

Więcej informacji znajdziecie na stronach serwisu Fanless tech, który jako pierwszy poinformował o nowym sprzęcie.

© dobreprogramy