reklama

Intel i Dell wdrożą Vistę dopiero po wydaniu SP1

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Intel oficjalnie zapowiedział, że wdroży Windows Vista i Office 2007 na wszystkich swoich komputerach produkcyjnych dopiero po wydaniu poprawki Service Pack 1 do nowego systemu. Martin Mueller, dyrektor działu IT na Europę w Intel powiedział, że wdrożenie rozpocznie się w drugiej połowie 2007 roku - wraz z dostępnością nowej generacji technologii Centrino Pro opartej o platformę Santa Rosa. Centrino Pro poradzi sobie z Vistą zdecydowanie lepiej niż poprzednie wersje Centrino - mówił Mueller. Później dodał, że SP1 do Visty i Centrino Pro zawsze były powiązane w planach Intela, ale korporacja ma również na uwadze kompatybilność swoich aplikacji z nowym system i pakietem Office.

Wszystko wskazuje również na to, że w ślady Intela pójdzie także Dell, choć tu Eric Greffier, przedstawiciel firmy z regionu EMEA mówi, że jest już bardzo blisko do wdrożenia. Wskazuje także na analogie do sytuacji, w jakiej znajduje się Intel. I tak wdrożymy Vistę szybciej, niż jakikolwiek inny system operacyjny, ale po wydaniu SP1 po prostu będzie to bezpieczniejsze przedsięwzięcie. Greffier dodaje także, że nowe, bardzo istotne funkcje zabezpieczeń Visty sprawiają, że migracja dla największych firm jest niemalże obowiązkowa.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało