r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Intel kończy z płytami głownymi dla komputerów typu desktop

Strona główna Aktualności

Jak poinformował szef Intela Paul Otellini, firma planuje wycofać się z rynku płyt głównych do komputerów typu desktop. Ich produkcja zakończyć się powinna w przeciągu najbliższych trzech lat. Intel ma zamiar więcej sił i zasobów przeznaczyć na smartfony, tablety, a także coraz popularniejsze ultrabooki. Osoby zatrudnione przy wytwarzaniu płyt głównych znajdą sobie miejsce w innych działach. Doświadczeniem wspomogą nowe projekty.

Decyzja nie ma wpływu na prace nad procesorami z rodziny Hashwell, które wymagały będą nowoczesnych płyt z podstawką LGA 1150. Zmiany zaczną się po ich wprowadzeniu na rynek. Otellini zapewnia, że odpowiednie podzespoły do złożenia nowego PC znajdziemy w szerokiej ofercie producentów takich jak jak Asus, Gigabyte czy MSI. Zamiast bić się z innymi w segmencie, w którym nie miało to sensu, Intel skoncentruje się na bardziej ważnych dla interesu rozwiązaniach. Z tych „biurkowych” dalej rozwijał będzie komputery z serii NUC (Next Unit of Computing).

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.