Intel nawiązuje do science fiction w przeddzień IDF 2012

Intel nawiązuje do science fiction w przeddzień IDF 2012

10.09.2012 23:21, aktualizacja: 11.09.2012 03:38

We wtorek w Moscone Center w San Francisco, gdzie tuż obok serca Doliny Krzemowej swoje premiery ogłaszają najwięksi gracze na rynku, firma Intel rozpoczyna konferencję Intel Developer Forum 2012. Zostaliśmy zaproszeni na to wydarzenie, postaramy się więc z pierwszej ręki podzielić się tym, czym Intel zamierza zwrócić na siebie uwagę mediów i analityków z całego świata.

Obraz

Dzisiaj, w przeddzień konferencji, Intel przygotował specjalny program dla mediów pod hasłem Our Evolving Relationship with Technology. Cały dzień przekonuje, że w centrum jego uwagi jest obecnie transformacja, jaką przechodzi nasze podejście do technologii i to, jak zmieni ona nasze codzienne życie w nadchodzących latach. Perspektywa Intela jest ambitna - zaproszeni goście to między innymi naukowcy oraz autorzy science fiction, którzy wspólnie pracują nad realizowaniem wizji przyszłości. Brian David Johnson, czołowy futurysta (tak, takie ma stanowisko) Intela opowiada o między innymi o tym, co firma robi, by w ponure często wizje przyszłości w filmach i książkach fantastyczno-naukowych tchnąć inspirację czerpaną z tego, co już tej chwili jest możliwe.

Na poparcie tych mocno ogólnych rozważań Intel przygotował demonstrację siedmiu technologii, które mają szansę to właśnie osiągnąć. W szczegółach postaramy się przedstawić je na blogu, tutaj warto wspomnieć chociażby o projekcie Display without Boundaries - zastosowanie projektorów i Kinectów po to, by nadać nowy wymiar interakcji z treściami. Wyświetlamy zdjęcia na stole lub na ścianie i możemy przesuwać je ruchem dłoni pomiędzy płaszczyznami.

Obraz

Inne tego typu przykłady innowacyjnego zastosowania dostępnych już technologii to np. Social Aware Activity oraz Situational Sensitive Communication - projekty, które wykorzystują dostępne w urządzeniach mobilnych sensory (jak kamery, mikrofony, akcelerometry, kompasy, czujniki ruchu itp.) do określania kontekstu, w którym znajduje się użytkownik. Jesteśmy w kawiarni, gdzie w tle rozmawia wokół nas mnóstwo osób, nasz telefon będzie starał się wibrować zamiast dzwonić, a gdy wykryje że jesteśmy akurat na wykładzie lub na ważnym spotkaniu, poinformuje znajomych, by nie przeszkadzać. Co więcej, jeśli nasze urządzenie będzie wiedziało, że często biegamy, koło sklepu z butami sportowymi poinformuje o promocji. Głównym problemem sprzętowym jest tutaj opracowanie energetycznie wydajnych sensorów, które mogłyby pracować w tle bez przerwy (np. w taki sposób, by jedne zdarzenia automatycznie aktywowały kolejne czujniki wymagające większego zasilania). Co zrozumiałe, wśród dziennikarzy od razu pojawiły się obawy o prywatność, a było to jeszcze przed demonstracjami Interactive Shopping oraz Line of Sight Marketing, które przenoszą zachowania konsumenckie daleko ponad to, co wymyślono w "Raporcie mniejszości". O tym jednak nieco później...

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)