r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Intel szykuje kolejne procesory z rodziny „E”, w przyszłym roku 8-rdzeniowy Haswell dla desktopów

Strona główna AktualnościSPRZĘT

Miesiąc temu Internet obiegła wiadomość o tym, że Intel planuje wypuścić na rynek potężne procesory Haswell-E, czyli kierowanych do miłośników mocy, podkręcania, gier i wymagających multimediów najmocniejszych procesorów desktopowych w ofercie Intela.

Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami, procesory Haswell z rodziny E będą dostępne w wariantach 6- i 8-rdzeniowym i mają mieć cache L3 wielkości do 20 MB, 4-kanałowy kontroler pamięci DDR4 i obsługiwać 16 wątków dzięki technologii Hyper-Threading. Procesory mają pojawić się na rynku w drugiej połowie 2014 roku. Wtedy zobaczymy pierwszy 8-rdzeniowy procesor Intela dla desktopów. Ich moc obliczeniową szacuje się na 30-50% większą od obecnych Ivy Bridge-E.

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że linia Ivy Bridge-E nie została jeszcze zamknięta — we wrześniu na rynek wejść mają 3 kolejne modele: Core i7-4960X (6 rdzeni, 15 MB cache, zegar 3,6 GHz), Core i7-4930K (4 rdzenie, zegar 3,4 GHz, 12 MB cache) i Core i7-4820K (4 rdzenie, 3,7 GHz, 10 MB cache). Układy mają kosztować kolejno 990, 555 i 310 dolarów.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.