r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Intel w przyszłych GPU będzie wspierał stworzony przez AMD standard FreeSync

Strona główna AktualnościSPRZĘT

W swoich przyszłych zintegrowanych układach graficznych Intel będzie wspierał opracowany przez konkurenta standard FreeSync. Pozwala on na uzyskanie płynniejszych animacji dzięki synchronizacji odświeżania wyświetlacza i renderowania klatek w potoku grafiki. Jego głównym rywalem jest opracowane przez Nvidię własnościowe rozwiązanie G-Sync, ale trudno powiedzieć, by było ono w czymkolwiek lepsze – oprócz wyższej ceny.

Intel oczywiście nic nie powiedział o AMD – w obwieszczeniu mowa jest o standardzie VESA Adaptive-Sync, ale od strony technicznej niczym się on nie różni od tego, co czerwona drużyna określa jako FreeSync. Konsekwencje tej decyzji są jednak daleko idące – jako że Intel i AMD dzielą między siebie rynek zintegrowanej grafiki, oznacza to, że Adaptive-Sync stanie się domyślnym rozwiązaniem dla wszystkich PC. Rozwiązanie Nvidii znajdzie swoje miejsce jedynie w drogich zestawach gamingowych, z wydajnymi kartami GeForce i specjalnymi monitorami.

Pierwszymi procesorami Intela wspierającymi Adaptive-Sync mogą być Kaby Lake, których premiery spodziewać się należy na 2016 rok.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.