reklama

„Inteligentne biuro” od Fibaro w biznesowej ofercie Netii

Strona główna Aktualności

O autorze

Hodowca maszyn wirtualnych i psów, poza tym stary linuksiarz, bonvivant i śmieszek. W 2012 roku napisał na DP o algorytmie haszowania Keccak i wciąż pamięta, jak on działa.

W ofercie Netii pojawiły się urządzenia do monitoringu i zarządzania domem. Na pierwszy ogień poszli klienci biznesowi, którym zaoferowano pakiet o nazwie inteligentne biuro powered by Fibaro. Znajdziemy w nim czujniki dymu, ruchu i zalania, stanu drzwi i okien (kontaktronowy), włącznik sprzętów elektrycznych, centralkę zarządzającą i kamerkę sieciową D-Linka. System Fibaro może być zamontowany w dowolnej przestrzeni, bez ingerowania w infrastrukturę. Łatwo go rozbudowywać o kolejne komponenty, w zależności od potrzeb odbiorcy.

Ile to wszystko kosztuje? Oficjalna cena to ok. 2600 zł, jednak klienci, którzy przedłużą umowę lub kupią nowy pakiet usług, dostaną na „inteligentne biuro” rabat 25% – jednorazowa opłata za ten zestaw sprzętu wyniesie wówczas ok. 1950 zł.

W przyszłości Netia ma zaoferować analogiczną usługę klientom indywidualnym, z kolei samo Fibaro zamierza podobne umowy podpisać z innymi firmami telekomunikacyjnymi.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić