r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Intelli3G 2.17

Strona główna Android Narzędzia Inne narzędzia

Intelli3G to program służący do zarządzania zachowaniem połączeń 2G, 3G i 4G (LTE) na Androidzie. Program zadziała tylko na urządzeniach z rootem, z Androidem w wersji przynajmniej 4.1. Do poprawnego działania programu konieczne jest też zainstalowanie Xposed Framework: nie działa on samodzielnie, jest modułem Xposed.

Galeria programu

Program wprowadza szereg przydatnych opcji zarządzania połączeniem internetowym na smartfonie. To możliwość szybkiego, ręcznego przełączania się między siecią 2G i 3G lub automatyczne przechodzenie na sieć 2G, gdy ekran urządzenia jest zablokowany lub gdy podłączamy sieć Wi-Fi. Program potrafi np. sam włączyć dostęp do sieci 3G, gdy zainstalowane aplikacje wymagają przesłania oraz pobrania większej liczby danych. W ten sposób aplikacja Intelli3G pozwala chronić akumulator smartfonu przed zbyt szybkim wyczerpaniem, gdyż łączność internetowa za pośrednictwem sieci 3G potrafi szybko go wyeksploatować.

Moduł pozwala też pośrednio ochronić smartfon przed podsłuchem, związanym z przełączeniem sieci na tryb 2G ze słabym szyfrowaniem.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Smartfon niekontrolowany: metody i narzędzia do obrony przed inwigilacją

108
BEZPIECZEŃSTWO 15.01.2016 | Adam Golański

Społeczny sprzeciw wobec przygotowywanej przez PiS nowelizacji ustawy o Policji jest o tyle godny pochwały, co zarazem nieistotny dla tych, którzy troszczą się o swoją prywatność i choćby z racji zawodu muszą dbać o poufność przechowywanych danych. Inwigilacji komunikacji elektronicznej nie da się powstrzymać regulacjami prawnymi, lecz jedynie metodami technicznymi. Przedstawiliśmy już Wam główne zagrożenia, czyhające na poddanych tzw. kontroli operacyjnej użytkowników smartfonów – teraz zastanowimy się nad kwestią obrony przed nimi. Telefony jednorazowe Metoda to dobrze znana z filmów…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.