IntelliJ IDEA Community Edition IntelliJ IDEA Community Edition 2020.3.1

Strona główna Mac Programowanie Środowiska programistyczne
Pobierz program

IntelliJ IDEA Community Edition to darmowa wersja popularnego środowiska programistycznego, w którym można programować w Javie (Groovy, Kotlin)) i Scali, także na Androida. Przy pisaniu w Javie można korzystać z Mavena i Gradle'a. Dodatkowe języki i funkcje można doinstalować w postaci wtyczek do programu.

IntelliJ IDEA powstał z myślą o przyspieszeniu pracy, dlatego też znajdziemy tu sporo narzędzi pozwalających uzupełniać kod, analizować go w locie, szybko refaktoryzować kod i łatwo przemieszczać się w ramach projektu. Podczas analizy kodu można także poprawiać błędy znalezione przez automat (błędy składni, niezgodność typów, powielone fragmenty i tak dalej).

IntelliJ IDEA może pracować z systemami kontroli wersji, między innymi z Gitem, SVN-em, Mercurialem i Proforce. Podczas budowania, testowania, przygotowywania do dystrybucji i wdrażania projektów można korzystać z Mavena, Gradle'a, SBT, Brunta i Bowera, a także wielu innych popularnych narzędzi.

Darmowa wersja środowiska nie została wyposażona w narzędzia do pracy z bazami danych, JavaScriptem i Frameworkami. Do tworzenia aplikacji biznesowych i webowych trzeba sięgnąć po płatną wersję środowiska.

Przed instalacją można wybrać szatę graficzną, skróty klawiszowe i rozszerzenia.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!