r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

IntelliJ IDEA Community Edition 2017.3.4

Strona główna Windows Programowanie Środowiska programistyczne
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

IntelliJ IDEA Community Edition to w pełni darmowa edycja komercyjnego środowiska programistycznego (IDE), pozwalającego tworzyć aplikacje w takich językach jak Java, Groovy itp. Rozwijane jest ono od 2001 roku, a swoją popularność zawdzięcza m.in. wbudowanym narzędziom do refaktoringu, czyli procesu modyfikacji istniejącego oprogramowania z jednoczesnym zachowaniem przyjętych wzorców oraz ogólnej jakości kodu.

IntelliJ IDEA Community Edition oferuje programiście wszystkie niezbędne narzędzia i funkcje, dające możliwość wygodnego pisania kodu, a także jego późniejszej rozbudowy. Znajdziemy wśród nich inteligentny edytor kodu wraz z opcją kolorowania składni i autouzupełniania, narzędzia do refaktoryzacji i inspekcji kodu, wbudowany edytor XML oraz mechanizmy do kontroli wersji, obsługujące systemy CVS, Subversion, Mercurial i Git, a także wizualne kreatory interfejsów graficznych opartych na bibliotece Swing. Środowisko wspiera takie języki programowania jak Java i Groovy, a dodatkowe wtyczki wprowadzają wsparcie dla m.in. Scala i Clojure. Ponadto posiada ono zintegrowane frameworki JUnit i TestNG, pozwalające przeprowadzać kompleksowe testy wytwarzanego oprogramowania. Najnowsza wersja IntelliJ IDEA Community Edition oferuje pełne wsparcie dla Javy 7 oraz pakietu SDK dla systemu Android.

r   e   k   l   a   m   a

Edycja Community Edition posiada pewne ograniczenia w stosunku do komercyjnej wersji oznaczonej przez producenta jako Ultimate. W wydaniu bezpłatnym nie znajdziemy wsparcia dla technologii z rodziny Java Enterprise Edition (m.in. JSP, EJB, JSF, JPA i wielu innych) oraz dodatkowych języków programowania (Ruby/JRuby, Python, JavaScript/ActionScript, PHP i innych). Więcej na temat różnic pomiędzy obiema wspomnianymi wydaniami IntelliJ IDEA znaleźć można na stronie producenta.

Uwaga!

  1. Środowisko nie posiada wbudowanego kompilatora Javy. Aby móc kompilować i uruchamiać napisane programy należy zainstalować w systemie pakiet JDK, który można pobrać w naszym dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Biblioteki i inne dodatki (patrz: Programy powiązane).
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Taniej już student tego nie dostanie: IntelliJ 14 zachęca możliwościami i ceną

20
OPROGRAMOWANIE 06.11.2014 | Anna Rymsza

W tym roku wcześniej niż zwykle wydana została coroczna aktualizacja środowiska IntelliJ IDEA firmy JetBrains, przeznaczonego do tworzenia oprogramowania w Javie na potrzeby stron internetowych, biznesu i urządzeń mobilnych. W wersji 14 postawiono szczególny nacisk na przyspieszenie pracy programistów i ułatwienie wykonywania kolejnych zadań. IntelliJ IDEA 14 nie potrzebuje już zewnętrznego dekompilatora, gdyż został wyposażony w odpowiednie narzędzie do dekompilacji klas Javy. Znajdowanie błędów w skomplikowanych algorytmach obliczeniowych będzie łatwiejsze dzięki podglądowi bieżących…

Recenzje użytkowników

Narzędzia refaktoryzacji kodu, interfejs, obsługa wielu języków
Przejrzystość kreatorów, licencja
ocena użytkownika

Mimo, iż jest to darmowy odpowiednik bardzo dobrze ocenianej płatnej wersji, tak samo dobrze wykonuje swoją pracę. Silną stroną tego IDE jest nacisk na tworzenie przejrzystego kodu. Co prawda opisy w kreatorach nie są do końca jasne, to kod przez nie tworzony wygląda dobrze. W projekcie mogą się znajdować zasoby opisane w różnych językach, a IDE nie robi z tego problemu, nic się nie gryzie.
Szkoda, że tak dużo zostało wycięte w stosunku do płatnej wersji. Pierwsze uruchomienie to klikanina przez kreatory. Możemy również przeczytać jaka to płatna wersja jest wspaniała. Trochę producent przesadza z reklamą.
IntelliJ IDEA Community Edition to IDE, obok którego nie powinno się przechodzić obok. Ciężko do tego programu się przyczepić i znaleźć w nim jakieś poważne wady.

06.04.2016 11:12 | Recenzja do wersji 16.1.1

Komentarze

0 nowych
Shaki81 MODERATOR BLOGA  39 #4 18.07.2016 23:03

@darek719: Do tego dość przejrzysty i można szybko zrozumieć "co i jak".

darek719   41 #3 30.10.2015 20:44

dobry, bezpłatny, aktualizowany program pozwalający tworzyć różne aplikacje.

Autor edytował komentarz w dniu: 19.07.2016 11:23
  #2 26.01.2013 13:14

Dodalem ich bloga do RSS-ow, moze nastepnym razem taka promocja mnie nie ominie :|

  #1 20.12.2012 12:50

Dzisiaj jest obniżka 75% na produkty. Kupiłem 12 Personal euro za 56 z VAT. zamiast 200

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.