Intelligent Web Reader

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Intelligent Web Reader to bezpłatna przeglądarka internetowa pozwalająca osobom niewidomym i niedowidzącym na korzystanie z serwisów WWW.

Aplikacja odczytuje strony internetowe poprzez wbudowany syntetyczny głos (syntezator mowy IVONA, głos Jacek) i posiada także możliwość powiększania czcionki zamieszczonego tekstu, dzięki czemu jest odpowiednim narzędziem dla osób starszych i słabowidzących. Inteligentne mechanizmy prezentacji, dzielące stronę na logiczne fragmenty (tzw. "punkty") dają doskonałe wyobrażenie o układzie graficznym strony. Natomiast poruszanie się po stronie internetowej za pomocą "mówiącej" przeglądarki odbywa się standardowo poprzez skróty klawiszowe.

Intelligent Web Reader nie obsługuje wszystkich witryn, ale pozwala osobom niewidomym i niedowidzącym sprawdzić nową formę korzystania z Internetu.

Główne skróty klawiszowe


  • Enter - wybiera aktualnie czytany link.

  • Control plus Spacja - wstrzymuje i wznawia czytanie.

  • Strzałki prawo i lewo - pozwalają na przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi punktami.

  • Strzałki góra i dół - pozwalają na przemieszczanie się do kolejnej części tekstu wewnątrz punktu.

  • F7 - powiększa czcionkę na stronie.

  • F8 - zmniejsza czcionkę na stronie.

  • Control plus O jak Olga - otwiera okno dialogowe, gdzie należy wpisać adres strony internetowej (jeśli nie widnieje na liście stron udźwiękowionych).

  • Control plus G jak Grażyna - powraca na stronę startową przeglądarki, czyli listę stron obsługiwanych.

  • Control plus T jak Teresa - uruchomia samouczka.

  • Alt plus strzałki w bok - pozwala na cofnięcie się do poprzedniej strony.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
TurekCom   5 #13 20.05.2014 16:58

Próbowalem tą przeglądarkę i jest bez nadziejna.
O facebooku i nk to zapomnijcie.
Już lepiej Firefox i NVDA używać za free bo glosy IVONA to już z chomika trzeba sciągnąć.

  #12 29.04.2013 09:59

super to jest komputer gada luckim glosem ale to super dupeczka

  #11 06.02.2013 13:25

Sprawdźcie program NVDA :) http://www.nvda.pl - z tej strony można go pobrać, jest też instrukcja... Do tego programu instalujemy darmowy głos Ivony (Agata) lub kupujemy za około 100 zł komercyjny np. Jacek czy Maja. To wystarczy do świetnie przygotowanego stanowiska pracy dla osoby niewidomej. Oczywiście można skorzystać z podobnego narzędzia (Jaws, Supernova, Window Eyes, za kilka tys. zł ;)

  #10 26.11.2012 12:27

Przyznam się, że jest to temat na stronę, bloga, serwis. Ktoś z odpowiednia wiedzą powinien ją prowadzić. Informować jakie programy są przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Jak budować taką stronę, aby była dobrze interpretowana przez daną przeglądarkę lub inną aplikację. Strony przyjazne użytkownikom niepełnosprawnym powinny uzyskiwać jakiś specjalny certyfikat, co zapewne było by pozytywnie odbierane przez resztę internautów i wzrastało by zaufanie do danej witryny.

  #9 25.11.2012 03:08

udźwiękawiane po przez wykupienie specjalnej zgody?
czyli trzeba płacić?

  #8 14.12.2010 23:12

A moze tak dzial poswiecony osobom niepelnosprawnym dla niektorych komputer i internet to jedyny sposob komunikowania sie ze swiatem .Aplikacje i peryferia komputerowe ktore pozwalaja na dostep do komputera a za jego posrednictwem dostepem do sieci a wiec na kontakt z ludzmi i swiatem zewnetrznym .

  #7 22.07.2009 22:50

To nie jest oparte na FF 2.X?

  #6 06.06.2009 21:59

Boczku, Jaws jest drogim oprogramowaniem komercyjnym i gdyby się tu pojawił, to porta mógłby mieć spore problemy z jego jedynym dystrybutorem na Polskę, nomen omen to również Altix

  #5 25.02.2009 23:17

tak, bardzo dobrze ze takie programy istnieja. zawsze musimy pamietac o niepelnosprawnych czy uposledzonych.

pozdrowienia dla Redakcji ;)

  #4 14.01.2009 17:34

dobreprogramy.pl macie serce ;)
robicie dobry gest dla osób niewidomych,niepełnosprawnych ;)
wielkie brawa dla was :)
sam jestem osobą niepełnosprawną (niedosłyszę i korzystam z aparatu słuchowego) kiedy dziś przeczytałem o tej przeglądarce to zrobiło mi się miło ;) bardzo miło słyszeć jak dobreprogramy.pl pomagają ludziom niepełnosprawnym :)
jeszcze raz wielkie brawa ;)

  #3 26.12.2008 20:41

Takich programów powinno być znacznie więcej. Nie testowałem programu, ale sam fakt jakie spełnia zadania mówi sam za siebie. To trochę smutne, że zapomina się o ludziach starszyh, ułomnych czy niepełnosprawnych, odsyłamy ich na margines....... ale pamiętajmy, że za lat nascie i my... (dopowiedzcie sobie sami).

  #2 19.08.2008 17:25

@boczek: Niestety mam teraz urwanie głowy w związku z przygotowaniami do HotZlotu, więc wybacz ale odpiszę Ci najwcześniej po Zlocie...

  #1 17.08.2008 22:36

Witam. Dzięki wam za to, że dodaliście ten program. Dałem wam link do niego, ponieważ chciałem sprawdzić, jak ludzie zareagóją na zupełnie inny program. Używałem go i musze powiedzieć, że jest cakiem ciekawy. Jedyną jego wadą jest to, że niemożna przeglądać innych strontylko te, które są udźwiękawiane po przez wykupienie specjalnej zgody. Krogulec. Co sądzisz o tym programie? Czekam na odpowiedź. PS. Chciałbym, abyście zastanowili się nad program odczytu ekranu, którym jest Jaws. Wyprodukowany został przez Freedom scientific, inc. Oto strona: http://www.freedomscientific.com. Podam też link do firmy, która jest dystrybutorem tego programu. Jest to firma altix sp. z o.o. Strona: http://www.altix.pl. Mam nadzieję, że kiedyś go dodacie. Pozdrawiam i czekam.