Interfejs Office 2007 zmieniony

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft postanowił zmienić zachowanie się nowego interfejsu Office 2007, tzw. ribbon (wstążka).

Jedną z głównych nowości w Office 2007 miał być ribbon, ułatwiający dostęp do funkcji i eliminujący konieczność przedzierania się przez liczne okna dialogowe. Ribbon był połączeniem paska narzędzi i zakładek. Chociaż był funkcjonalny, Microsoft odebrał też negatywne opinie od testerów, głównie dotyczące ilości zajmowanego przez ribbon miejsca. Dlatego w najbliższej wersji Technical Refresh ribbon będzie automatycznie minimalizowany, przez co jego nagłówki będą przypominać klasyczne menu.

Choć Microsoft nie zamierza wycofać się z wprowadzenia nowego interfejsu w Office 2007, to nie będzie on dostępny wszędzie. Np. Visio będzie mieć klasyczne menu. Z kolei w Outlooku ribbon pojawi się tylko w niektórych miejscach.

Jednocześnie ze minimalizacją ribbona Microsoft wprowadzi duże etykietki do jego elementów, zajmujące więcej miejsca niż obecne. Będą one wyświetlane w momencie najechania myszą na dany element.

Microsoft zapowiedział też wprowadzenie nowych narzędzi dla firm, przeznaczonych do automatycznej konwersji dokumentów do nowego formatu. Ma on dawać do 75% mniejsze pliki.

© dobreprogramy
s