reklama

Interia zmienia właściciela

Strona główna Aktualności

O autorze

Bauer Media Invest podpisał umowę w sprawie nabycia większościowego pakietu Interia.pl.

Wczoraj firma Bauer Media Invest GMBH podpisała umowę ze spółką Comarch SA, na mocy której Comarch SA zobowiązał się do sprzedania Bauer Media w publicznym wezwaniu akcji Interia.pl SA. Nabywane akcje łącznie z akcjami już posiadanymi przez podmioty zależne Bauer Media, zapewnią 89.4 proc. głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Interia.pl SA. Bauer przejmie pakiet akcji w Interii od Comarchu za 200 mln zł.

Na mocy podpisanej umowy Comarch sprzeda posiadane przez siebie akcje imienne uprzywilejowane, oraz akcje zwykłe na okaziciela stanowiące łącznie około 36,08 proc. kapitału zakładowego na które to akcje przypada łącznie 48,48 proc. ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu Interia.pl.

Przejęcie Interia.pl jest dla Grupy Bauer kolejnym ważnym krokiem w rozwoju strategii multimedialnej. Dostrzegamy duży potencjał synergii między prasą, radiem i Internetem w zakresie tworzenia treści redakcyjnych, szerokiej oferty reklamowej i wzajemnej promocji. Wysoka aktualna pozycja Interia.pl w rankingu najważniejszych polskich portali stwarza solidne podstawy do nadania temu procesowi wysokiej dynamiki. Szczegóły strategii zostaną ogłoszone w pierwszym kwartale 2008 roku - powiedział Witold Woźniak, Prezes Grupy Bauer.

Sprzedając większościowy pakiet Interia.pl porządkujemy aktywa grupy Comarch. Podstawowa działalność Comarch to budowa systemów informatycznych. Dalsze zaangażowanie w Interię wymagałoby budowy grupy medialnej, co nie jest naszym celem - mówi Prezes Comarch SA, profesor Janusz Filipiak.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić