Internauci budują samochód zgodnie z filozofią open-source

Strona główna Aktualności

O autorze

Hobbyści rzucają wyzwanie wielkim koncernom motoryzacyjnym i pracują nad pierwszym na świecie samochodem budowanym techniką open-source - donosi portal Gazeta.pl.

Niewiele jest rzeczy, które bardziej ekscytują projektantów samochodów niż pojazdy koncepcyjne prezentowane na międzynarodowych pokazach motoryzacyjnych. Co roku błyszczące futurystyczne cacka brylują na parkietach. Ich producenci chełpią się, że samochody mają coraz gładsze linie i coraz bardziej zaawansowaną technologię mogącą wywołać złudzenie, iż oto nadchodzi kres zabójczego uzależnienia samochodu od paliwa bazującego na węglu.

Na nieszczęście, zarówno dla ekologów jak i dla futurystów, pojazdy te rzadko trafiają do produkcji seryjnej. Ale jest jeszcze inny samochód, powstający w internecie, który pewnego dnia może zjechać z taśmy. Z dala od gwaru i świateł wielkich pokazów rodzi się OScar - niezwykły "concept car", będący owocem luźnego związku wielu projektantów, inżynierów i programistów chcących rzucić wyzwanie potędze wielkich koncernów samochodowych i poświęcających OScarowi większość swojego wolnego czasu.

Tak zaczyna się artykuł Internauci budują samochód zgodnie z filozofią open-source opublikowany na łamach portalu Gazeta.pl, którego lekturę polecamy przy okazji długiego weekendu.

© dobreprogramy