Internet 1 Gb/s od operatora kablówki dzięki firmie VECTOR

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma VECTOR po raz pierwszy w Polsce zademonstruje łącze Internetowe o prędkości 1 Gb/s w sieci kablowej. Wykorzystany zostanie standard DOCSIS 3.0 i bonding 24 kanałów dosyłowych.

W Polsce nadal wiele osób nie ma dostępu do szybkiego łącza Internetowego. Często skazani są tylko na jednego operatora lub też Internet mobilny. W większych miastach z dostępem do szybkiego łącza nie powinno być problemu, operatorzy oferują coraz bardziej atrakcyjne umowy oraz większe prędkości pobierania i wysyłania plików.

Podczas 13. Konferencji Technik Szerokopasmowych organizowanej w najbliższych dniach w Gdańsku, firma VECTOR przedstawi po raz pierwszy w naszym kraju gigabitowy dostęp do sieci Internet przez sieć kablową. Wykorzystany będzie standard DOCSIS 3.0 (Data Over Cable Service Interface Specification) oraz bonding 24 kanałów dosyłowych. Marcin Ułasik, Dyrektor Rozwoju Produktu w firmie VECTOR, twierdzi, że technika pozwalająca na przesył danych z prędkości powyżej 1 Gbit/s w sieci HFC (Hybrid fibre-coaxial) umożliwia operatorom kablowym oferowanie bardzo konkurencyjnych usług dostępu do Internetu. Dodatkowo stwierdza, że dzięki tak wysokiej prędkości w infrastrukturze HFC jego firma udowodni, że obecna kablowa sieć szerokopasmowa nadal ma ogromny potencjał.

Rozwiązanie, które pozwala na uzyskanie prędkości powyżej 1 Gbit/s stworzono w warunkach laboratoryjnych, w oparciu o platformy kontrolerów kablowych — ARRIS E6000, ARRIS C4 oraz najnowszej generacji terminale Technicolor TC 7230.

Ciekawe kiedy to rozwiązanie zostanie zastosowane przez operatorów. Powinno to pozytywnie wypłynąć zarówno na ceny jak i szybkości obecnie dostępnych połączeń Internetowych.

© dobreprogramy

Komentarze