Internet Explorer 10 (IE10)

Strona główna Windows Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
Pobierz p​rogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Internet Explorer 10 (IE10) to najnowsza wersja popularnej przeglądarki internetowej Microsoftu. W porównaniu do poprzednika (IE9) nie znajdziemy w niej wielu zmian w interfejsie graficznym, ale za to twórcy skupili się na takich aspektach jak wydajność i szersze wsparcie dla nadchodzącego standardu HTML5.

Nowa odsłona przeglądarki Microsoftu to kolejny krok w stronę lepszego wsparcia dla takich technologii webowych jak HTML5 i CSS3. Wprowadzano w niej m.in. implementację web sockets, CSS3 Multi-column Layout, CSS3 Grid Layout, CSS3 Flexible Box Layout, CSS3 Gradients oraz ES5 Strict Mode. Szybkość i wydajność przeglądarki poprawiono dodatkowo dzięki ulepszeniu silnika JavaScript.

Wśród nowości znalazł się również mechanizm sprawdzania pisowni z opcją personalizacji słownika. Ogranicza się on do poprawy powszechnych oraz często popełnianych błędów i literówek, oznaczając je poprzez czerwone podkreślenie. Użytkownik posiada możliwość ignorowania sugestii poprawy, wyboru jednej z możliwych opcji korekty, a także dodawania do słownika własnych słów. Wersja dziesiąta zawiera także nową technologię ochrony przed śledzeniem (Do-not-track), pozwalającą na blokowanie stronom WWW możliwości gromadzenia informacji o wizytach i aktywności użytkownika.

Wersja Internet Explorera 10 dla systemu Windows 7 nie posiada wszystkich możliwości jej odpowiednika dla Windows 8 z Modern UI. Głównym ograniczeniem jest brak zintegrowanej z przeglądarką wtyczki Adobe Flash Player.

Uwaga!

  1. Wersję dla systemu Windows Server 2008 pobrać można w sekcji linków bezpośrednich, wybierając opcję 'inne' oraz 'Windows 2008 (64-bit)'.
  2. Dla użytkowników, którzy nie chcą aktualizować swojej przeglądarki do najnowszej wersji firma Microsoft udostępniła niewielki pakiet narzędzi Internet Explorer 10 Blocker Toolkit, uniemożliwiający instalacje przeglądarki IE10 z poziomu funkcji aktualizacji automatycznych Windows Update i Microsoft Update.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Ładny interfejs, szybkość,
Brak rozszerzeń,
ocena użytkownika
22.08.2013 16:55 • Recenzja do wersji 10 (IE10)

Program jest dość szybki, nie pobiera dużo zasobów komputera, dobrze wygląda ale z funkcjonalnością jest nieco gorzej. Najbardziej w tym programie denerwuje mnie brak rozszerzeń.