Internet Explorer 8 - nowości dla IT Pros

Strona główna Aktualności

O autorze

Na oficjalnym blogu IEBlog pojawiło się podsumowanie informacji o Internet Explorer 8 ogłoszonych podczas konferencji Microsoft TechEd North America 2008 odbywającej się w Orlando. Konkretnie chodzi o nowości, które zainteresują głównie IT Professionals i zaawansowanych użytkowników.

Oczekiwaną od dawna nowością będzie wsparcie dla integrowania Internet Explorer 8 z instalacją systemu Windows i to bez długotrwałego rozpakowywania obrazu, instalacji IE i ponownego zapisu. Slipstreaming z obrazem Windows Vista będzie można wykonać teraz offline, co potrwa tylko kilkanaście minut. W identyczny sposób możliwe będzie również zintegrowanie skumulowanych poprawek dla IE.

Wiele obaw nie tylko wśród programistów, ale także administratorów budzi domyślny tryb pracy IE8 wymuszający ścisłe przestrzeganie standardów. Wiele witryn z pewnością nie zdąży na czas poprawić swojego kodu i nie będą się przez to poprawnie wyświetlały w nowym IE. Dotyczy to także wewnętrznych witryn intranetowych, ale z pomocą w diagnozowaniu tego problemu przyjdą administratorom nowe funkcje Application Compatibility Toolkit i nowe zasady Group Policy. Uaktualniony zostanie także Internet Explorer Administration Kit (IEAK) - będzie obsługiwał custom builds dla systemów Windows Vista i Windows Server 2008, a także pozwoli wykorzystać nowe funkcje IE8 takie jak Activities czy Web Slices.

Na koniec rzecz najważniejsza, czyli bezpieczeństwo. Tutaj zespół IE zapowiada nowe funkcje Per User/Per Site ActiveX oraz Cross Document Messaging. Wszystkie powyższe zmiany mają zostać uwzględnione już w zbliżającej się wersji Beta 2 przeglądarki Internet Explorer 8, która według najnowszych zapowiedzi ukaże się w sierpniu.

© dobreprogramy