reklama

Internet Explorer 8 Beta 1 do pobrania

Strona główna Aktualności

O autorze

Przy okazji odbywającej się właśnie konferencji MIX08 Microsoft zdradza pierwsze konkrety dotyczące nowej wersji Internet Explorera 8.

Uruchomiona została specjalna witryna pod hasłem Internet Explorer 8 Readiness Toolkit, gdzie zebrane zostały podstawowe informacje o przeglądarce. Znalazła się tam sekcja dla webmasterów tworzących strony oraz programistów tworzących dodatki, znalazł się opis nowości, narzędzia do testowania zarówno witryn, jak i ich interpretacji po stronie klienta oraz... tak, wersja Beta 1 nowego IE8 do pobrania pod Windows Vista, Windows Server 2008, Windows XP SP2 oraz Windows Server 2003 SP2 - we wszystkich przypadkach zarówno dla platformy x86, jak i x64. Póki co Microsoft zdaje się mieć jeszcze problem z niektórymi odnośnikami, pozostaje mieć nadzieję że szybko zostaną poprawione.

Co nowego? Poza nowym, zgodnym z branżowymi standardami silnikiem interpretującym kod o którym pisaliśmy niedawno, w IE8 znajdziemy Activities - kontekstową usługę pozwalającą podejmować różnorodne akcje związane z elementami treści witryn, WebSlices - rozbudowana idea RSSów pozwalająca subskrybować i prezentować elementy treści z poziomu rozbudowanego i stanowiącego także jedną z nowości, przebudowanego paska z ulubionymi lokalizacjami. Dodatkowo w IE8 zaimplementowany został też mechanizm odzyskiwania zakładek i niezapisanych treści formularzy po nieoczekiwanym zatrzymaniu pracy przeglądarki oraz uaktualniony filtr antyphishingowy.


Aktualizacja, 05.03.2008, 20:20

Linki do pobierania poszczególnych wersji IE8 beta powinny już działać prawidłowo.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama