reklama

Internet Explorer 8 Beta 2 do pobrania

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft udostępnił drugą, publiczną betę przeglądarki Internet Explorer 8.

Przygotowując nową wersję, programiści skupili się przede wszystkim na wygodzie użytkowania, silniku renderowania stron oraz bezpieczeństwie. Jedną z nowości, jakie przynosi ze sobą druga beta są akceleratory. Pozwalają one na uproszczenie różnorodnych zadań związanych z korzystaniem z Sieci, umożliwiając między innymi szybkie dotarcie do wskazanego na odwiedzanej w danym momencie witrynie - adresu - w usłudze Live Maps. Mechanizm Search suggestions wyświetla podpowiedzi z możliwymi zakończeniami frazy wyszukiwania w chwili wpisywania przez użytkownika kolejnych znaków, z kolei Web Slices oferuje możliwość śledzenia często odwiedzanych witryn z pocztą, prognozą pogody, wynikami rozgrywek sportowych, czy notowaniami giełdowymi bezpośrednio z poziomu paska ulubionych.

Nie sposób nie zauważyć również rozbudowania opcji związanych z ochroną prywatności. Wśród nich znajdziemy funkcję oferującą możliwość niezapisywania danych w postaci historii, tymczasowych plików internetowych, danych formularzy, ciasteczek, a także nazw użytkowników i haseł, czy nowy filtr ochrony przed fałszywymi witrynami. Na uwagę zasługuje też nowy mechanizm automatycznego przywracania sesji. W chwili wystąpienia problemu z wybraną kartą, sama przeglądarka pozostaje stabilna i nie ma to wpływu na inne karty, niektóre z nich są również kolorowane. Poprawiono także szybkość działania samego programu, zauważalną szczególnie podczas obsługi skryptów JavaScript lub AJAX.

W chwili obecnej Internet Explorer 8 Beta 2 jest dostępny do pobrania w angielskiej, chińskiej, japońskiej i niemieckiej wersji językowej dla Windows XP, Windows Server 2003, Windows Vista oraz Windows Server 2008, w tym ich 64-bitowych edycji.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama