Internet Explorer 8 przechodzi test ACID2

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft wydał dziś oświadczenie, w którym informuje, iż w ubiegłym tygodniu testowej wersji przeglądarki Internet Explorer 8 udało się przejść test Acid2.

Acid2 jest to test zgodności ze standardami internetowymi. Internet Explorer zawsze słabo sobie z nimi radził co było bardzo uciążliwe dla webmasterów, gdyż musieli uwzględniać błędy w renderowaniu stron przez tę przeglądarkę. Teraz będą mieć dużo łatwiej, aczkolwiek sytuacja jest trochę złożona.

Internet Explorer 8 będzie mógł działać w dwóch trybach: tradycyjnym oraz zgodnym ze standardami. Aby strona w IE8 była wyświetlana zgodnie ze standardami, webmasterzy będą musieli w jej kodzie umieścić odpowiedni wpis. Spowoduje on przełączenie się silnika IE8 w tryb przestrzegania standardów. Microsoft przyznaje, że inne przeglądarki nie wymagają niczego takiego w kodzie strony. Przyjęto jednak założenie, że takie rozwiązanie jest potrzebne ze względu na dużą ilość stron napisanych pod IE6/7. Przestałyby działać one poprawnie gdyby IE zaczął zachowywać się zgodnie ze standardami.

Microsoft poinformował, że pierwsza beta Internet Explorera 8 pojawi się w pierwszej połowie 2008 roku. Dokładniejsza data będzie znana później. Opóźnienie wydania następcy IE7 tłumaczone jest koniecznością osiągnięcia odpowiedniej jakości kodu. Brak też na razie informacji o nowościach w innych obszarach. Microsoft zapewnia, że będą one dotyczyły nie tylko standardów, ale też m.in. wyglądu przeglądarki. Oficjalną nazwą nowej przeglądarki będzie Windows Internet Explorer 8.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRoboty zabiorą nam pracę? Nie tak szybko – nawet Elon Musk zmienił zdanie