Internet Explorer 8 z listą niekompatybilnych stron

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft aktualizując dane pochodzące od testerów przeglądarki Internet Explorer 8 zauważył, że wciąż dużo stron, w tym także popularnych, nie jest zgodna ze standardami i źle się wyświetlają w najnowszej wersji przeglądarki. Ponadto wielu użytkowników nie przełącza się w tryb kompatybilności i widzi nieprawidłowo wyświetlone strony mimo, że istnieje możliwość ich poprawnego wyrenderowania. W tej sytuacji podjęto decyzję o stworzeniu listy stron, które domyślnie będą wyświetlane w trybie kompatybilności.

Lista ta będzie tworzona przez użytkowników i będzie zawierać często odwiedzane strony. Ma być ona na bieżąco uaktualniana i oferowana użytkownikom przyszłych wersji Internet Explorera 8, a co za tym idzie także Windows 7. Będą mogli oni zdecydować się na włączenie tej listy przez co w stosunku do stron na niej zawartych zostanie użyty domyślnie tryb kompatybilności a dla pozostałych domyślnie tryb zgodności ze standardami.

Z jednej strony taka lista z pewnością pomoże użytkownikom Internet Explorera 8. Z drugiej może opóźnić dostosowywanie stron internetowych do wymogów standardów.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi