reklama

Internet Explorer 9 pobrany 20 milionów razy

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Microsoft opublikował na swoim blogu dane dotyczące popularności przeglądarki Internet Explorer 9 Beta.

Internet Explorer 9 w wersji beta po raz pierwszy ujrzał światło dzienne 15 września 2010 roku. Od tego czasu internauci pobrali z serwerów Microsoftu 20 milionów kopii tej przeglądarki. Obecnie udział testowego wydania Internet Explorera 9 w rynku przeglądarek internetowych wynosi 0,46%. Microsoft chwali się, że IE9 Beta został ciepło przyjęty przez użytkowników, komentatorów i twórców stron internetowych. Ponadto 900 witryn z całego świata zostało już przystosowane do korzystania z funkcji Jump Lists. Firma podkreśla, że najnowsza odsłona IE dba o bezpieczeństwo użytkowników - w przeglądarce pojawią się między innymi dodatkowe mechanizmy ochronne takie jak Tracking Protection. Microsoft ma nadzieję, że do sukcesu Internet Explorera przyczyni się także duża wydajność silnika JavaScript i obsługa najnowszych standardów webowych, w tym tagów HTML5.

Wersję beta przeglądarki Internet Explorer 9 można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Przeglądarki stron WWW. Należy pamiętać, że jest to wydanie testowe i może działać niestabilnie.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama