reklama

Internet Explorer Mobile 6 wydany

Strona główna Aktualności

O autorze

Przeglądarka Internet Explorer Microsoftu od dłuższego czasu, z wielu powodów, nie cieszy się zbyt dobrą opinią, szczególnie wśród użytkowników stacjonarnych. Nieco inaczej ma się sytuacja w przypadku urządzeń mobilnych, na rynku których - poza pierwszą alfą mobilnego Firefoksa i bety Opery Mini 4.2, pojawiła się szósta odsłona mobilnej wersji IE.

Nowy mobilny Internet Explorer bazuje na szóstej wersji tradycyjnego Internet Explorera i stanowi spory postęp w stosunku do poprzednich wydań. Jedną z nowości jest funkcja pozwalająca na zapoznanie się ze stroną w jej pełnym rozmiarze tak, jakby została wyświetlona wprost na ekranie komputera, a następnie powiększenia wybranej sekcji korzystając z jednego z poziomów powiększania. Zwiększono integrację z wyszukiwarką, zawijanie tekstu, a także zaimplementowano zaawansowany model nawigacji kursora i obsługę ekranów dotykowych. Prócz tego w nowym IE znajdziemy Flash Lite 3.1 wraz z Javascript v5.7 zaczerpniętego z Internet Explorera 8, dzięki czemu możliwe stało się korzystanie z serwisów takich jak YouTube czy Google Docs.

W chwili obecnej możliwe jest korzystanie z nowej wersji mobilnego Internet Explorera jedynie na komputerze. Aby z niego skorzystać wymagane jest pobranie emulatora Windows Mobile. Na właściwą zaś wersję dla urządzeń mobilnych przyjdzie nam jeszcze poczekać.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama