Internet Explorer 8 RC1 publicznie w przyszłym tygodniu

Strona główna Aktualności

O autorze

Jak można przeczytać na blogu Franka Oliviera, Microsoft jest praktycznie gotowy do publicznego wydania wersji RC1 ósmej odsłony przeglądarki Internet Explorer. Jak sugeruje serwis NeoWin powodując się na źródła wewnętrzne, prawdopodobną datą udostępnienia tej wersji jest poniedziałek w przyszłym tygodniu.

IE8 RC1 nie zainstaluje się niestety na udostępnionej publicznie kompilacji Windows 7 oznaczonej numerem 7000, Microsoft prawdopodobnie przygotuje nowszego builda przeznaczonego dla betatesterów. RC1 dostępny będzie póki co dla Windows XP oraz Visty.

Wersja RC1 zawierać będzie całkiem pokaźną listę zmian i nowości, o których szerzej pisał w grudniu Grzesiek. Warto przyjrzeć się bliżej temu buildowi, zapewne będzie się on niewiele różnić od publicznej wersji testowej, która ma zostać udostępniona w pierwszym kwartale 2009 roku. W RC1 dodano też przycisk InPrivate Blocking pozwalający włączać i wyłączać funkcje prywatności, pojawiły się także odpowiednie zasady grup dla administratorów, w trybie InPrivate Browsing wyłączane są wtyczki, dodano kreator importujący ulubione z Firefoksa i Safari, poprawiono też znacznie wydajność.

© dobreprogramy