Internet Explorer - poniżej 50% w Polsce

Strona główna Aktualności

O autorze

Według najnowszych statystyk opublikowanych przez Ranking.pl udział w Polskim rynku przeglądarki Internet Explorer we wszystkich wersjach łącznie spadł już poniżej 50%.

W rankingu z ubiegłego tygodnia na pierwszym miejscu zameldowała się przeglądarka Internet Explorer. Uzyskany przez nią wynik jest tradycyjnie słabszy, niż poprzednio, jednak po raz pierwszy spadł poniżej magicznej granicy 50% - dokładnie z przeglądarki Microsoftu korzysta w Polsce 48,7% użytkowników (spadek o 2,8 p.p.), z tego 25% z wersji 6 i 23,5% z wersji 7.

Na drugim miejscu plasuje się Firefox wraz z innymi przeglądarkami opartymi na silniku Gecko - ich wynik na poziomie 42,7% (wzrost o 2,3 p.p.) jest już bliski odwiecznemu rywalowi z Redmond. Z wersji 3.x korzysta 31,2% użytkowników, zaś z 2.x tylko 10,3%. Opera zamyka listę trzech najpopularniejszych przeglądarek, używa jej 7,4% (wzrost o 0,4 p.p.) użytkowników w naszym kraju.

Nowa przeglądarka Google Chrome na razie nie wywołuje dużego entuzjazmu w Polsce. Póki co używa jej jedynie 0,6% użytkowników (bez zmian), a biorąc pod uwagę zbliżające się premiery Internet Explorera 8 i Firefoksa 3.1 raczej należałoby pozostać sceptycznym co do szybkiej ekspansji przeglądarki Google.

Jak zwykle porównujemy wyniki opublikowane przez Ranking.pl ze statystykami naszego vortalu prowadzonymi przez stat24. W grudniu, jak do tej pory, wśród czytelników dobrychprogramów Firefox i przeglądarki oparte na silniku Gecko zanotowały wynik 48,9% (wersja 3.x uzyskała 38,6%, zaś 2.x - 8,9%), Internet Explorer 38,7% (wersja 7 -20%, wersja 6 - 18,2%), a Opera 10,6%.

Wymienione przeglądarki są dostępne do pobrania w naszym vortalu w kategorii PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Przeglądarki stron WWW.

© dobreprogramy