reklama

Internet Explorer znowu traci, iOS zyskuje

Strona główna Aktualności

O autorze

Internet Explorer znowu nieznacznie stracił na popularności na rynku przeglądarek internetowych. Dobrze radzi sobie natomiast system iOS firmy Apple.

Firma NetMarketshare opublikowała statystyki za miniony miesiąc dotyczące popularności przeglądarek internetowych i systemów operacyjnych. W kwietniu IE spadł z 55,92% do 55,11%, nieco gorzej radzi sobie też Firefox (21,63%, w marcu 21,80%). Na trzecim miejscu w globalnych statystykach znalazł się Chrome (11,94%), a za nim Safari (7,15%) i Opera (2,14%). Mimo spadku popularności wśród internautów, Microsoft na swoim blogu chwali się powodzeniem najnowszego wydania swojej przeglądarki. IE 9 jest już używany przez 10% osób korzystających z systemu Windows 7, czytamy we wpisie Ryana Gavina.

Sytuacja na rynku systemów operacyjnych wydaje się stabilna - na pierwszy rzut oka. Króluje jak zawsze Windows (88,91% użytkowników), drugie miejsce zajął zaś Mac OS X (5,40%). Warto jednak zwrócić uwagę na trzeciego gracza na globalnym rynku, którym jest... iOS. W minionym miesiącu według statystyk 2,24% internautów łączyło się za pomocą tego systemu z Siecią. Jest to spora różnica, bowiem w marcu tego roku z iOS korzystało ledwie 1,87% użytkowników. Systemy takie jak Linux czy Android cieszyły się zdaniem NetMarketShare popularnością wśród poniżej 1% użytkowników.

Jak wyglądają statystyki wśród czytelników dobrychprogramów? Tradycyjnie już wyniki mocno odbiegają od globalnych trendów. W kwietniu 49,4% odwiedzających nas internautów korzystało z Firefoksa. Na drugim miejscu znalazł się IE - 18,1%, na kolejnych zaś Chrome (16,62%), Opera (13,37%) i Safari (1,24%).

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama