reklama

Internet Explorer zyskuje, Firefox i Opera tracą popularność

Strona główna Aktualności

O autorze

Według najnowszych wyników badania przeprowadzonego przez firmę Gemius w przeciągu poprzedniego tygodnia przeglądarka internetowa Internet Explorer 8 po raz kolejny powiększyła swój udział w rynku przeglądarek w Polsce.

Na pierwszym miejscu pozostaje przeglądarka Mozilla Firefox, posiada ona 47,44% (-0,08 p.p) udziału w rynku. Internet Explorer w tym samym czasie zyskał 0,16 p.p. i osiągnął poziom 41,49%. Po raz kolejny Internet Explorer 8 zyskał najwięcej ze wszystkich przeglądarek i tym razem powiększył swój udział w rynku o 0,46 punktu procentowego.

Na trzecim miejscu znalazła się przeglądarka Opera, która odnotowała spadek udziału w rynku i zakończyła poprzedni tydzień z wynikiem 8,40% (-0,09 p.p.). Czwartą i piątą pozycję zajęły odpowiednio przeglądarki Chrome i Safari. Google Chrome powiększył swój udział w rynku o 0,02 punktu procentowego. Przeglądarka firmy Apple posiada obecnie 0,4% (-0,01 p.p.) udziału w rynku.

Jak zwykle porównujemy wyniki opublikowane przez Ranking.pl ze statystykami naszego vortalu prowadzonymi przez Google Analytics. W ostatnim tygodniu wśród czytelników dobrychprogramów dominowała przeglądarka Mozilla Firefox 53,87% (-0,61 p.p.), drugie miejsce przypadło przeglądarce Internet Explorer 27,37% (+0,47 p.p.). Na trzecim miejscu znalazła się Opera z udziałem na poziomie 13,87% (-0,18 p.p.). Czwarte miejsce przypadło przeglądarce Google Chrome, która posiada udział na poziomie 3,16% (+0,06 p.p.). Pozostałe przeglądarki zajęły odpowiednio czwarte i piąte miejsce: Safari 0,82% (+0,03 p.p.), SeaMonkey 0,63% (+0,01 p.p.).

Wszystkie opisywane tutaj przeglądarki internetowe są dostępne do pobrania w naszym vortalu w kategorii PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Przeglądarki stron WWW.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama