Internet Plusa przez światłowód od Orange. To szansa dla ponad 3 mln potencjalnych odbiorców

Strona główna Aktualności
Plus będzie oferować internet, wykorzystując infrastrukturę Orange, fot. materiały prasowe
Plus będzie oferować internet, wykorzystując infrastrukturę Orange, fot. materiały prasowe

O autorze

Plus łączy siły z Orange, dzięki czemu swój internet stacjonarny będzie dostarczać nowym klientom, którzy dotychczas nie byli w zasięgu. Jak dotąd było to możliwe wyłącznie dzięki światłowodom Netii. Użycie intrafstruktury Orange pozwoli Plusowi objąć zasięgiem łącznie niecałe 40 proc. gospodarstw domowych w Polsce.

Jak dowiadujemy się z informacji prasowej, taka decyzja pozowli oferowac klientom internet światłowodowy działający z prędkością do 1 Gb/s. Współpraca w tym zakresie z Orange jest konsekwencją decyzji UKE dotyczącej udostępniania infrastruktury innym operatorom. Od 10 stycznia Internet Światłowodowy Plusa będzie mógł w efekcie dotrzeć do 3,2 miliona nowych gospodarstw domowych.

Plus zwraca uwagę, że klientom posiadających okablowanie Orange pozwoli to korzystać nie tylko z oferty internetu Plusa, ale także internetowej telewizji IPTV Cyfrowego Polsatu. Tutaj warto jednak wyjaśnić, że nic nie stało na przeszkodzie, aby korzystać z niej wcześniej – dekoder nie wymaga internetu dostarczanego tylko przez jednego operatora, o czym więcej pisaliśmy jeszcze w 2019 roku, gdy internetowa telewizja Cyfrowego Polsatu weszła na rynek.

Wspomniana prędkość 1 Gb/s to oczywiście parametry topowego pakietu w ofercie. Plus oferuje także wolniejsze łącza o prędkości 150 lub 500 Mb/s. Operator przypomina także o możliwości łączenia swoich usług w większe pakiety w ramach programów smartDOM i SmartFIRMA. Klienci mogą w ten sposób otrzymać dodatkowy rabat na abonament.

Aktualizacja, 10 stycznia

Plus doprecyzował swój komunikat prasowy wyjaśniając, że ponad 3 miliony nowych gospodarstw domowych będzie w zasięgu nie tylko dzięki sieci światłowodowej.

Dodatkowo w zasięgu naszej usługi Internetu stacjonarnego znajdzie się 3,2 mln gospodarstw domowych, z czego prawie 0,5 mln jest podłączona do światłowodu, a pozostałe są obsługiwane przez inne technologie kablowe.

© dobreprogramy
s