r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Internet na całym osiedlu? Gdański deweloper pokazał, że można

Strona główna AktualnościINTERNET

Na nowych osiedlach standardem jest już plac zabaw, zaplanowane tereny zielone czy kilka lokali usługowych. Mieszkańcy gdańskich Lawendowych Wzgórz od połowy września mogą korzystać z WiFi na terenie całego osiedla.

Grupa deweloperska ROBYG udostępnia WiFi na placu zabaw, na terenach zielonych i w strefie fitness, zadbała także o sygnał w mieszkaniach. Tu jednak jest pewien haczyk – punkty dostępowe i anteny znajdują się jedynie w tych budynkach, których lokatorzy wyrazili na to zgodę. ROBYG pokrywa koszty inicjatywy, przy czym za zasilanie punktów dostępowych w budynkach płacą lokatorzy. Sieć działa w standardzie 802.11n na częstotliwości 2,4 GHz, jest oczywiście zabezpieczona i hasło do niej mogą otrzymać jedynie osoby posiadające tytuł prawny do lokali na Lawendowych Wzgórzach – oczywiście tylko tych znajdujących się w budynkach płacących za zasilanie infrastruktury.

Rozwiązanie dewelopera jest bardzo ciekawe i kto wie, czy niebawem nie stanie się standardem. Kto nie marzy o mieszkaniu z szybkim Internetem w standardzie, bez przejmowania się wyborem operatora, umowami, wizytą monterów i podobnymi nieprzyjemnościami? Do tego z Sieci można korzystać w osiedlowym przedszkolu, na siłowni i w parku, nie trzeba martwić się włączaniem transmisji danych w telefonie po wyjściu z domu i można spokojnie pracować z laptopem, gdy dzieci szaleją na osiedlowym placu zabaw.

r   e   k   l   a   m   a

Rzeczywistość jednak jest jaka jest. Jako że z osiedlowego WiFi nie mogą korzystać wszyscy zamieszkujący na Lawendowych Wzgórzach, wciąż pole do popisu mają alternatywni dostawcy, czy to Internetu mobilnego, czy kablówki z Internetem. I całe szczęście, gdyż regulamin gwarantuje niskie, jak na dzisiejsze standardy, transfery – każdy użytkownik może liczyć na pobieranie z prędkością 2 Mb/s i wysyłanie z prędkością 512 kb/s. Zasady korzystania z sieci zabraniają także utrzymywania na tych łączach serwerów, rozsyłania spamu i rozsyłania treści naruszających prawo.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.