Internet rzeczy — nowe konsorcjum Logitecha, OUYA i innych

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Urządzeń podłączonych do Internetu i komunikujących się ze sobą mamy w domach coraz więcej. Pralkosuszarki z Wi-Fi już stoją na stoisku Samsunga na CES, nie brak również zegarków czy sprzętu multimedialnego czy pomysłów na żarówki z możliwością podłączenia do większej sieci. Korzystając z nagłośnienia, jakie zapewniają targi w Las Vegas, firmy Active Mind Technologies, Basis Science, Coin, Kease, Logitech, Movl, Ouya, Poly-Control, SmartThings, i Ube ogłosiły zawiązanie konsorcjum The Internet of Things, którym pokieruje Jason Johnson, wicedyrektor oddziału Dolby Laboratories odpowiedzialnego za licencjonowanie standardów oraz były członek zarządu Wireless VoIP Consortium. Termin „Internet rzeczy” odnosi się właśnie do zjawiska zapełniania przestrzeni urządzeniami w jakiś sposób komunikującymi się, ale mającymi własne identyfikatory.

Konsorcjum mam charakter organizacji non-profit, której misją jest przygotowanie gruntu pod współpracę dla producentów sprzętu, oprogramowania i dostawców usług i treści. Priorytetem będą urządzenia łączące się z Internetem, z którymi mamy styczność w codziennym życiu — drobne gadżety elektroniczne, telewizory i konsole, „inteligentne” wyposażenie domu, oprogramowanie samochodów i tak dalej. Organizacja dążyć będzie do opracowania metod komunikacji, z których być może w przyszłości bezproblemowo korzystać będą wszystkie nasze urządzenia.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji