Internet w gminnych bibliotekach - akcja TP

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Grupa TP wspólnie z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego podpisały dziś porozumienie w sprawie utworzenia programu internetyzacji polskich bibliotek publicznych.

W ramach projektu TP zapewni bibliotekom szerokopasmowy dostęp do Internetu. Inicjatorzy projektu chwalą się, że ich celem jest przekształcenie bibliotek gminnych w nowoczesne, wielofunkcyjne centra informacyjne, kulturalne i edukacyjne. Trzeba przyznać, że mają ogromne pole do popisu - ze wstępnych analiz wynika, że blisko 40% spośród 8500 polskich bibliotek wciąż nie ma dostępu do Internetu. Problem ten dotyczy szczególnie placówek położonych z dala od ośrodków miejskich. Takich bibliotek na wsi i w małych miastach jest 2500.

TP rozpocznie podłączanie bibliotek we wrześniu, w miarę możliwości technicznych przy pomocy technologii kablowych. Tam, gdzie będzie to niemożliwe użyte zostaną sieci bezprzewodowe. Projekt potrwa trzy lata.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNowość w Mapach Google. Nawigacja będzie skuteczniejsza