Internet z UPC

Strona główna Aktualności

O autorze

Dziś w wielu serwisach pojawiły się informacje o inwestycjach sieci kablowej UPC w związku z usługami dostępowymi do Internetu, a konkretnie bezpłatnie udostępnianym zabezpieczeniom antywirusowym. W ramach podejmowanych działań konta pocztowe polskich użytkowników "chello" będą chronione systemem antywirusowym McAfee. W zasadzie jest to jedynie efektowna kampania reklamowa ponieważ praktycznie każdy dostawca oferujący skrzynki e-mail, również je zabezpiecza, czasem bardziej skutecznymi aplikacjami, czasem mniej, w każdym jednak razie jest to norma.

Przy tej okazji można jednak przyjrzeć się propozycji UPC w zakresie dostępu do Internetu. Obecnie z usług UPC korzysta ok. 1,8 mln abonentów w ośmiu miastach. Abonentów usługi "chello" na razie jest znacznie mniej, jedynie 34 tys. Pytanie czy warto do nich dołączyć? Często piszemy o promocjach i ofertach operatorów telekomunikacyjnych więc tym razem porównajmy ich propozycje na przykładzie TP S.A. z operatorem TV kablowej.

Chello podobnie jak neostrada oferowana jest w 3 wersjach, chello light, chello classic i chello plus. Podobnie również jak w przypadku operatorów telefonicznych usługa dostępu do Internetu połączona jest z podstawową działalnością dostawcy, w tym przypadku dostępem do TV kablowej. Konkludując aby skorzystać z oferty chello trzeba być abonentem telewizji kablowej. Oto koszty abonamentu miesięcznego z pominięciem abonamentu za TV (dwie ceny zależnie od wybranego pakietu w tv kablowej):

chello light: 69 zł lub 79 zł, transfer do użytkownika 256 kbit/s, neostrada tp: 59 zł, transfer 128 kbit/s
chello classic: 109 zł lub 129 zł, transfer 768 kb/s, neostrada tp: 99 zł, transfer, 512 kbit/s
chello plus: 179 zł lub 199 zł, transfer 1024 kb/s (podłączenie do maks. 3 komputerów w domu), neostrada tp: 149 zł, transfer 1024 kbit/s.

Podsumowując powyższe, cena neostrady jest niższa, nominalne transfery w dwóch tańszych opcjach chello wyższe. Istotnym elementem jest brak limitów transferowych, które od września wprowadziła TP S.A. Każdy sam może zdecydować, która oferta jest bliższa jego wymaganiom, więcej informacji na temat chello znaleźć można na stronie info.pol.chello.pl, tam też można sprawdzić czy usługa jest dostępna pod wskazanym adresem.

© dobreprogramy
s