Internetowa wersja Photoshopa wydana

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Adobe udostępniła wersję beta długo oczekiwanej - internetowej wersji aplikacji Photoshop. Wersja Express jest uproszczoną odmianą programu graficznego Photoshop, która działa w trybie online za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

Udostępnione właśnie Adobe Photoshop w wersji Express daje użytkownikowi możliwość przechowywania do 2 GB różnego typu plików graficznych, ich edycji w trybie online oraz publikacji w Internecie. Korzystanie z narzędzia jest darmowe, wymagana jest tylko rejestracja, rezultatem której jest stworzenie profilu, na którym będzie można pracować. Tuż po zalogowaniu użytkownik dostaje dostęp do panelu, za pośrednictwem którego może wysyłać grafikę z swojego komputera do webowego repozytorium, a następnie edytować ją przy użyciu dostępnych opcji oraz publikować w serwisach społecznościowych - m.in. Facebook, Photobucket i Picasa.

Internetowa wersja Photoshopa jest dużo prostsza w użyciu niż standardowa wersja tego oprogramowania używana przez grafików. Za pośrednictwem kilku kliknięć użytkownik może kadrować, obracać, zmieniać nasycenie barw, usuwać efekt czerwonych oczu itp., wysłanych wcześniej plików graficznych. Dodatkowo w ręce użytkownika oddane zostało kilka prostych efektów, które ten może nakładać na swoje zdjęcia, fotografie itd.

Opublikowane przez Adobe narzędzie Photoshop Express jest w fazie rozwojowej, w związku z tym pojawić się mogą w niej jeszcze dodatkowe funkcje. Na chwilę obecną internetowa wersja Photoshopa dostępna jest tylko w angielskiej wersji językowej, ale wedle zapowiedzi producenta planowane jest uruchomienie narzędzia w innych językach. Obecnie aplikacja/usługa dostępna jest jedynie dla użytkowników z USA, jednak Ci którzy zaznaczą jako kraj US (jedyna opcja ;) nie będą mieli problemów z rejestracją.

Więcej na temat aplikacji Photoshop Express przeczytać można na stronie Adobe, tam również można się zarejestrować by rozpocząć zabawę ;-)

© dobreprogramy