Internetowy Turniej Programów Walczących

Strona główna Aktualności

O autorze

Dziś rozpoczyna się Internetowy Turniej Programów Walczących (ITPW). Organizatorem konkursu jest Koło Naukowe Informatyków Uniwersytetu Warszawskiego. Celem zawodów jest umożliwienie licznej rzeszy, nie tylko początkujących, programistów porównania swoich umiejętności tworzenia programów dysponujących "sztuczną inteligencją".

Zawody polegają na napisaniu w ciągu kilkunastu dni programu grającego w pewną grę. Program powinien być napisany w wybranym języku programowania (Pascalu, C lub C++). Rozwiązania, czyli programy walczące, biorą udział w turnieju walcząc między sobą w pojedynkach. Zawody wygrywa ten uczestnik, którego program zdobędzie najwięcej punktów. Dziś o godzinie 20.00 na stronie ITPW pojawi się zadanie konkursowe.

W ramach tegorocznej edycji przygotowano również wersję turnieju przeznaczoną dla początkujących. Cel zawodów jest identyczny jak w wersji zasadniczej, jednak w tym przypadku nie są wymagane umiejętności programistyczne. Podobnie jak w wersji klasycznej, tak i tutaj, będą między sobą walczyły programy grające w pewną grę. Jednak w wersji dla początkujących zawodnicy nie piszą programów sami. Jest jeden wspólny program napisany przez organizatorów. W programie tym można jednak ustawić wiele różnych opcji. To właśnie robią zawodnicy: odpowiadając na różne pytania ustalają jak właściwie ten program ma grać. Mają na to kilkanaście dni. Potem program z odpowiednimi ustawieniami zmierzy się z konkurencją :-)

Każdy może wziąć udział w imprezie więc zapraszamy do zabawy i życzymy wielu wygranych pojedynków :-)

© dobreprogramy
s