Internetowy Uśmiech dla dzieci

Strona główna Aktualności

O autorze

"Internetowy Uśmiech" to nowy, autorski program Fundacji Grupy TP. Dzięki niemu dzieci przebywające w szpitalach otrzymają mini-pracownie internetowe, a szkoły przyszpitalne darmowy sprzęt komputerowy oraz preferencyjne warunki korzystania z Internetu. Do końca roku powstanie co najmniej 40 takich pracowni ze 160 komputerami.

Na terenie szpitali, w miejscach, gdzie prowadzone są zajęcia edukacyjne, powstaną 4-stanowiskowe mini-pracownie. Stanowiska komputerowe będą kolorowe i przyjazne dzieciom, dostosowane do ich potrzeb oraz zabezpieczone przed zagrożeniami z Internetu. Z dostępu do sieci dzieci będą korzystać wraz z nauczycielami podczas zajęć szkolnych oraz w czasie wolnym.

Projekt "Internetowy Uśmiech" jest rozwinięciem akcji z roku 2004, kiedy to z okazji Dnia Dziecka do 5 szpitali trafiły pierwsze kioski internetowe dostosowane do potrzeb najmłodszych pacjentów.

W Polsce funkcjonuje około 230 szkół przyszpitalnych. W październiku 2005 r. Fundacja Grupy TP zapytała je czy są zainteresowane tworzeniem pracowni internetowych w szpitalach i jakie widzą możliwości wykorzystania Internetu w procesie edukacji chorych dzieci. Z opinii przedstawionych przez szkoły wynika, że Internet pomaga dzieciom w oswojeniu stresu związanego z pobytem w szpitalu. Pomaga również w kontakcie z rodziną, rówieśnikami, umożliwia zdobycie nowych przyjaciół, a także pozwala ciekawie spędzić czas. Internet w szpitalu to także szansa na zdobycie nowych umiejętności i zainteresowań dla dzieci, które jeszcze nie mają Internetu w rodzinnym domu.

Dziś ma zostać uruchomiona również strona internetowa internetowyusmiech.pl, na której można uzyskać informacje o programie. Można będzie także przesłać życzenia dla dzieci w szpitalach w całej Polsce. Dzięki specjalnie zaprojektowanej przeglądarce, wszystkie nadesłane życzenia będą widoczne na stronie w czasie rzeczywistym.

© dobreprogramy
s