Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Iphone 5S – mój prywatny „bramkarz” selekcjonujący kto może się do mnie dodzwonić

Pierwsze koty za płoty, pierwszy wpis za mną, więc … idąc za ciosem postanowiłam podzielić się na łamach bloga swoją świeżutką „przygodą” z telefonem.

Użytkowniczką Iphonów jestem już od dobrych ponad 3 lat. Zaczęłam od modelu 4S, obecnie obcuję na co dzień z bielusieńkim ( tak jako kobieta musiałam wspomnieć najpierw o jego walorach wyglądowo- kolorystycznych) Iphonem 5S.

Ogólnie rzecz biorąc jestem z niego zadowolona. Bardzo cenię sobie możliwość korzystania z Imessage, gdyż ułatwia mi to kontakt z najlepszą przyjaciółką mieszkającą w Londynie – zawsze te parę złotych zaoszczędzonych na bezpłatnych wiadomościach można wydać w inny sposób. Facebook, GG, Skype – działają bez zarzutu co sprawia, że w ciągu zaledwie chwili jestem w stanie korzystać z tych programów bez konieczności uruchamiania laptopa no i przede wszystkim w momencie, gdy jestem poza domem. Ale nie oszukujemy się teraz każdy „lepszy” telefon ma wieele takich fajnych, przydatnych funkcji. Jest wielu zwolenników produktów Apple jak i przeciwników. Ja cenię sobie ich wygląd, funkcjonalność, przejrzystość narzekam tylko na dość dużą cenę. Ale nie o tym chciałam ...

Wyobraźcie sobie moje zdziwienie,,,

gdy pewnego pięknego i słonecznego dnia mój w miarę niezawodny telefon przestał wydawać jakiekolwiek dźwięki... zamilkł totalnie. I nie chodziło tu o zwykłe wyciszenie go. Gdy przychodził sms ekran nie zaświecał się nawet na chwilę, o sygnale jego nadejścia mogłam jedynie pomarzyć. Po dokładnym sprawdzeniu ustawień dźwięków i wiadomości – nie odkryłam niczego, co mogłoby sugerować, że cokolwiek wyciszyłam czy zmieniłam … Jak można się domyśleć kontakt ze mną uległ zdecydowanemu utrudnieniu, a ja ku swojemu niezadowoleniu co chwilę musiałam spoglądać na telefon by zorientować się czy przypadkiem nie kryje on już jakichś zaległych wiadomości. Tak - to było denerwujące patrzeć ekran czy aby na pewno czegoś nie przegapiłam. Dodatkowym utrudnieniem okazał się też brak sygnału oraz wibracji podczas nadejścia połączeń – wyłączając telefony od … Mamy :) smartfon ciągle milczał, a ja po chwili widziałam na ekranie coraz to nowsze nieodebrane połączenia... Bliscy zaczęli się skarżyć, że dzwoniąc do mnie, mają wrażenie, że od razu ich odrzucam... Niby miałam telefon, ale odnosiłam wrażenie, że żyje on własnym życiem - przy okazji utrudniając mi moje.

Po kilku dniach walki z wiatrakami postanowiłam udać się po fachową poradę. Sympatyczna Pani w salonie T-mobile po zapoznaniu się z moją opowieścią, a także przejrzeniu ustawień w telefonie bezradnie rozłożyła ręce mówiąc, że niestety nie umie mi pomóc... Według niej wszystko było ok – a mój telefon nadal żył w zmowie milczenia. Ostatnią nadzieją okazała się kierowniczka punktu nazywana podobno „specjalistką od Iphonów”. Oddałam w jej ręce Moja „cacko” i cóż się okazało.

Mój kochany telefon nie wiedzieć kiedy, nie wiedzieć jak –miał włączoną funkcję nie przeszkadzać - która to - jak już dzisiaj wiem -sprawia że Iphone nie informuje nas o żadnych połączeniach, smsach czy nawet systemowych komunikatach. Smartfon nie uruchamia nawet obecnych po wyciszeniu telefonu -wibracji. Dopóki opcja się nagle nie uaktywniła – nawet nie wiedziałam, że jest możliwa i brak charakterystycznych dźwięków nie oznaczał na całe szczęście awarii telefonu. Niechcący poznałam dodatkowe oblicze Iphone- jego cichą stronę :)

Zostaje jeszcze rozwiązanie zagadki dlaczego mój osobisty bodyguard – blokował możliwość dodzwonienia się do mnie wszystkim innym poza mą Rodzicielką ? … Moja Matula okazała się być zdefiniowanym numerem – mym ulubionym – a tego mój smartfon nie mógł pominąć :) chciał zapewnić mi spokój, uchronić od przeszkadzających połączeń – jednak jak widać Mama była ponad to :)

MORAŁ :

Uważajmy kogo dodajemy do ulubionych – dajemy im jak widać sporą władzę.

Hmm może rzeczywiście ostatnimi czasy wyglądałam na zmęczoną i mój telefon postanowił spłatać mi figla i wysłać w świat komunikat- nie przeszkadzać, zapewniając mi tym samym tak rzadkie w dzisiejszych czasach dni wypełnione ciszą? :) zadbał o mnie jak na przedstawiciela formy męskiej przystało ;) może warto mu zaufać i dać się ponieść ciszy?
 

inne

Komentarze

0 nowych
  #1 13.06.2015 02:58

Przepraszam, ale to znowu ja ;-) Jako, że ostatni koment wyszedł mi cosik niewydarzenie, obiecałem sobie poprawę. Zwłaszcza, że zaczęła mnie gnieść akurat w tym momencie... no wiesz ;-)

Nawiązując jeszcze do ostatniego Twojego wpisu, jednak miałem rację. Kobiety to - pisząc bez ogródek - głupie kozy. Nic a nic się wtedy nie pomyliłem. A dlaczego? Spieszę z wyjaśnieniem. Jaką trzeba być kozą, żeby napisać tekst na min. kilkaset znaków, traktującym kompletnie o niczym?! To jest chore, żeby tracić czas na takie bezużyteczne rozważania. Zajęłabyś się czymś bardziej pożytecznym, a jak nie chce się to przynajmniej nie kompromituj się w przyszłości i weź sobie moje słowa do serducha. Mianowicie chodzi o to, że jeśli chcemy coś napisać, musimy mieć jakieś swoje przemyślenia. Inaczej jesteśmy odbierani przez innych jako pustaki...

Kosz.

P(olski).S(zowinista). Łap depeową nutę:

http://nuta24.pl/mp3/ejfild/sandra-all-the-zombies-bloodman-2010-remix.html

Azawakh   3 #2 13.06.2015 07:50

A ja mam dwa iPady, dzwonić z nich nie mogę i dobrze mi z tym bo nie muszę się użerać z funkcją zwaną Nie przeszkadzać:).

  #3 13.06.2015 09:42

Dobry sposób na telemarketerów. Tutaj opis jak to ustawić na innych systemach https://web.archive.org/web/20140925025240/http://obserwatorin.wordpress.com/201.../ Oraz lista telefonów które można dodać http://zignoruj.pl/ do blokowanych.

  #4 13.06.2015 09:49

@Azawakh: jak to zrobiłeś jajbrak i wywaliles imesage?

Berion   16 #5 13.06.2015 10:17

Zastanawiające czemu się nie zastanawiasz hmm... czemuż to same zmieniły się ustawienia. ;] Przechodzisz nad tym do porządku dziennego.

Autor edytował komentarz.
margolka1986   8 #6 13.06.2015 10:34

@Berion: pudło :) zastanowiłam się - zobaczyłam, że bardzo łatwo jest nacisnąć zupełnie przypadkiem ikonkę księżyca, która znajduję się w bliskim towarzystwie szybkiego włączania i wyłączania bluetootha :)

Berion   16 #7 13.06.2015 10:47

@margolka1986: Zawsze można zwalić winę na promieniowanie kosmiczne. :)

margolka1986   8 #8 13.06.2015 10:50

@handlarz bydła (niezalogowany): tak oczywiście kobiety to głupie kozy, dla których nie ma miejsca w tak hermetycznym gronie znających się na wszystkim mężczyzn :) gdzie każde słowo ma wartość i sens ;)

istnieje coś takiego jak wolność słowa i każdy może zarządzać własnym czasem jak chce :) jeśli miałam ochotę coś napisać napisałam - jeśli uważasz że to bezsensowne -czemu podjąłeś tak dziwną decyzję i zamiast zrobić coś pożytecznego czytałeś to i jeszcze pokusiłeś się o komentarze? jeśli mnie coś nie interesuje - podchodzę do tego obojętnie :)

inni jakoś nie mieli, aż takich problemów z moim postem, znaleźli się tacy, którzy po prostu odnieśli się do jakiegoś pytania czy napisali coś od siebie ale ilu ludzi tyle zachowań - zawsze wystawiając na opinię publiczną jakiekolwiek słowo musimy liczyć się z krytyką - biorę ją na klatę - jest gdzie przyjmować :D

Autor edytował komentarz.
margolka1986   8 #9 13.06.2015 11:01

@Berion: Ograniczeniem w wymyślaniu winnego może być tylko ... nasza wyobraźnia i kreatywność :)

margolka1986   8 #10 13.06.2015 11:03

@zNienawisciDoTelemarketerow (niezalogowany): faktycznie może być to przydatne jeśli chodzi o dzwoniących zawsze w najmniej odpowiedniej chwili telemarketerów :)

AntyHaker   23 #11 13.06.2015 11:09

Ludzie jednak faktycznie nie są gotowi na "inteligentne" urządzenia :s

czarnylas   14 #12 13.06.2015 12:08

Czytając ten wpis dochodzę do wniosku że: telefony są jak kobiety też potrafią mieć ciche dni i tylko nieliczni mogą się z nimi komunikować :)

WODZU   18 #13 13.06.2015 12:59

Dlatego ja nikogo w telefonie nie dodaję do ulubionych, bo po prostu wszystkich nie lubię ;)
Żarcik ;)

  #14 13.06.2015 13:27

niech ten "artykuł" będzie dla nas wszystkich przestrogą !!!

antilinux21   6 #15 13.06.2015 14:43

"Mój kochany telefon nie wiedzieć kiedy, nie wiedzieć jak –miał włączoną funkcję nie przeszkadzać "

-LOL-

latać do salonu zamiast poszperać w funkcjach/sprawdzić na necie... czy ludzie dziczeją czy to jakiś żart?

elzear   5 #16 13.06.2015 16:35

a wystarczyło zadać odpowiednie pytanie i oto wynik:
http://lmgtfy.com/?q=iphone+5s+stop+responding+for+incoming+calls

  #17 13.06.2015 16:37

Agatko, pisałem oczywiście pół-żartem. Jednak musisz mi przyznać rację, że wpis był tak skonstruowany, że clou można było znaleźć na samym końcu. Czytałem go z nadzieją, że się nauczę czegoś nowego, przekonany o nietypowości problemu. Jak się okazało, chodziło o najzwyklejszy ficzer.

Co do wszechwiedzy mężczyzn, oni też popełniają wpisy podobne do Twojego. Jednak szybko są neutralizowani przez administrację DP. Kobiety zglebować nie wypada i dlatego zostałaś wyróżniona na głównej, żeby dać innym przykład - "tak nie powinno się pisać" ;)

Poza tym kobiety potrafią pisać wartościowe teksty, które czyta się z uznaniem. Reprezentantkami takiej szkoły niech będą:

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:1bgQiwxj8P4J:antyweb.pl/pla...

http://pl.wikipedia.org/wiki/Joanna_Rutkowska

Jak widzisz kobiety też potrafią znać się na wszystkim i ważą każde słowo :D

  #18 13.06.2015 16:50

co się dziwicie chłopcy przecież to kobieta... one tak mają ;)

  #19 13.06.2015 18:10

Ostatnio z kolegą zablokowaliśmy drugiemu koledze możliwość otwierania, a właściwie czytania smsów wysyłając na iphona odpowiedniego smsa. Tyle warte jest to urządzenie. Lans dla pustych lasek.

SebaZ   18 #20 13.06.2015 18:19

Jako, że jestem anty iphone'owcem to nie odniosę się do tematu, a moją uwagę zwrócił avatar - inny (większy) niż wszystkie pozostałe, no i nie panoramiczny :P

  #21 13.06.2015 18:38

Do poziomu merytorycznego się nie odniosę, nie przeczytałem całości, bo nie dałem rady przebrnąć przez dziwne i nienaturalne konstrukcje zdania, problemy z przecinkami stawianymi na chybił trafił, to samo z myślnikami, wielokropkami, zdaniami zaczynanymi od małej litery, emotikonami, itp Bardziej na bloga jakiejś nastolatki. Długa droga przed Tobą, życzę powodzenia, ale ucz się polskiej interpunkcji - z szacunku do czytelnika.

krisp   5 #22 13.06.2015 20:19

Czytając Wasze komentarze odnoszę wrażenie że zebrała się grupa wszechwiedzących których jedynym celem jest lans i szpan jakcy to oni obeznani w technice a słoma z butów wystaje.

Do autorki: nie przejmuj się komentarzami trolli oni inaczej nie potrafią.

margolka1986   8 #23 13.06.2015 20:53

@krisp: Dzięki - muszę przyznać, że podejmując decyzję o napisaniu czegokolwiek tutaj trzeba mieć mega dystans do siebie i sporą odwagę :) na moje szczęście obie rzeczy posiadam, więc coż... będę pisać dalej :)

a większość Panów mam wrażenie, że interpretuje wszystko zbyt dosłownie. Tu miał być luz, humor i żartobliwe podejście do tematu - bez żadnej spiny :) oczywiście, że mogłam wygooglować problem, jak zresztą czynię w bardzo wielu przypadkach, ale tym razem postanowiłam postąpić inaczej i się tym z Wami podzieliłam - nie wiedziałam, że takie jednostkowe sytuacje od razu świadczą o mym zdziczeniu :) nie ubiegam się tu o rolę eksperta, więc proszę więcej wyrozumiałości :) i luzu ...

@@czarnylas fajne podsumowanie :) coś w tym jest :)

duffee   11 #24 13.06.2015 22:20

"Zaczęłam od modelu 4S, obecnie obcuję na co dzień z bielusieńkim ( tak jako kobieta musiałam wspomnieć najpierw o jego walorach wyglądowo- kolorystycznych) Iphonem 5S."

Czyli tylko Kobieta może napisać jaki jest kolor itp, bo jak facet to już przegiecie ? takie odnosze wrazenie z twojego postu i ze bardzo chwalisz sie tym, a faktem jest ze tez mozna bylo poczytac instukcje od telefonu ale nikt tego nie robi - a ponoc kobiety , czesciej siegaja do instrukcji - tylko szukac rozwiazania u kogos innego oraz ze tylko Kobiety zwaracaja uwage jak wyglada - kolor itp - dana rzecz, a dla faceta to moze byc szare byle co , ale baba musi miec cukierkowy kolor

tak samo jak piszesz ze musialas czesto patrzec na telefon bo to irytujace - a ja sie pytam co w tym przeszkadza ? zachacialo sie smartfona to trzeba nauczyc sie ze co chwila zagladamy na ekran

Autor edytował komentarz.
margolka1986   8 #25 13.06.2015 22:44

@duffee: "zachciało się smartfona" to brzmi troszkę jak tekst do małego dziecka - nie marudź tylko baw się zabawką skoro już ją wybrałaś...
Irytujący był fakt, że chcąc w miarę szybko reagować na przychodzące smsy czy połączenia musiałam zintensyfikować zaglądanie do tel -tak robię to PO
usłyszeniu charakterystycznych dźwięków - ot cała filozofia :)

i oczywiście, że nie tylko kobieta może mówić o kolorach - podkreśliłam to dlatego, iż w moim gronie często śmiejemy się, że jak facet zaczyna opowieść o jakimś przedmiocie skupia się na parametrach, cenie itp. - gdy kobieta - zawsze na dzień dobry pada wzmianka o kolorze :) po prostu to moje osobiste doświadczenie, skojarzenie, a nie osąd o wszystkich - znów ktoś poszedł o krok za daleko w interpretacji moich słów:)

matelord   10 #26 13.06.2015 22:51

Z całym szacunkiem, wpis bardziej pasujący na kafeterię czy inne typowo kobiece forum niż dobre programy.

margolka1986   8 #27 13.06.2015 23:16

@matelord: owszem tam też by pasował :) ale skoro ktoś pokusił się, żeby opublikować go na stronie głównej bloga to tutaj chyba też jednak pasuje - może chociażby dlatego, żebyście pokusili się o skomentowanie go wyrażając swoją niechęć :P>? bo podczas gdy często lekko wydumane, pełne znakomitości wpisy mają zaledwie po kilka krótkich komentarzy - moje nazwijmy to krytycznie "wypociny" w ostatnich dniach wzbudzają więcej emocji :)

duffee   11 #28 13.06.2015 23:17

@margolka1986: ""zachciało się smartfona" to brzmi troszkę jak tekst do małego dziecka - nie marudź tylko baw się zabawką skoro już ją wybrałaś... " mam rozne zabawki

Piszesz ze masz bialego iphona , ja widzialem bialy i czarny i czarny bardziej mi sie podobal niz bialy.

"znów ktoś poszedł o krok za daleko w interpretacji moich słów:)" no tak, bo jak facet interpretuje slowa kobiety to jest zle, ale jak ona to robi to jest ok, i wyciaga jakies nierealne wnioski z byle powodu, a dwruga strone to nie ma prawa dzialac ?!?!

Daruj sobie teksty o "ę, że jak facet zaczyna opowieść o jakimś przedmiocie skupia się na parametrach, cenie itp" znam kobiety ktore znaja sie na parametrach i nie maja problemu z tym, ale widac ze ty tak, skoro tak generalizujesz, a moze tez samej jest sie ciezko nauczyc i poszukac info na dany temat, bo ty kobieta , wiec niech inni za ciebie to robia.

@matelord - dobre podsumowanie wpisu i nie wiem czemu wyladowal na glownej

margolka1986   8 #29 13.06.2015 23:31

@duffee: fantastycznie że Tobie bardziej podoba się czarny :) a mi biały - a jakie to ma znaczenie :)?

wyjaśniłam już skąd nawiązania do koloru - tak było moje skojarzenie - blog to miejsce gdzie wyraża się subiektywne opinie w wybrany przez siebie sposób :) miało być zabawne wtrącenie - wyszedł jak widać - problem nie z tej ziemi :)

zaskakuje mnie to, że w życiu prywatnym wszyscy raczej zarzucają mi zbytnią samodzielność i samowystarczalność, a tu gdy pozwoliłam sobie na przedstawienie sytuacji z przymrużeniem oka w kontekście kobiecości jest taki dym ... niesamowite jak szybko ludzie oceniają innych po kilku napisanych przez niego słowach

duffee   11 #30 13.06.2015 23:52

"fantastycznie że Tobie bardziej podoba się czarny :)" zajebi....ta ironia i sarkazm

"askakuje mnie to, że w życiu prywatnym wszyscy raczej zarzucają mi zbytnią samodzielność i samowystarczalność, a" skoro tak to po co ta cała szopka ??

po prostu ile mozna zniesc, jak co chwila kobieta mowi o jakims tam kolorze itp, i przez to nie mozna normalnie poroozmawiac, bo glupi kolor jest tak wazny ....

mialas posac zabawnie, ale to w cale nie jest zabawne , moze nie masz stylu, a bardziej jako zalenie sie , i nawet nie probujesz pokazac jaka jestes zaradna ,


"niesamowite jak szybko ludzie oceniają innych po kilku napisanych przez niego słowach" dziejeszy swiat opera sie na ocenie - rozmowa o prace , ocena , szkola, ocena , studia , ocena , randka ocena - jak bylo itp, ocena jak wyglada inna w sukience czy bluzce itp , nawet bezwiednie oceniasz innych i jest okay , ale jak tos ciebie ocenia to juz zle - jak Kali

Widac jak tego potrzebujesz skoro praktycznie natychmiast opowiedzialas na moj komentarz , a teraz ide spac bo rano trza wstac do pracy

Autor edytował komentarz.
pocolog   13 #31 14.06.2015 10:14

Kompletnie mnie to nie interesuje i nie przeczytałem posta. Jednak cieszę się że zaczęłaś pisać, bo może w końcu rozrusza się tu strefa blogowa - jak dotąd strasznie monotematyczna (lutowanie tranzystora, stare komputery, gry na androida) i 99% męska ;)

PAMPKIN   12 #32 14.06.2015 15:44

@margolka1986: Podoba mi się zarówno Twój wpis, jak i komentarze. Tak trzymaj, nie musi być ani kilobajta danych technicznych. ;) W przypadku iPhone (i nie tylko) nie można mówić: "dlaczego nie przeczytałaś instrukcji", gdyż ta istnieje tylko online i żaden "wsiowinista" nie będzie Ci tu pluł w twarz, bo jako kobieta masz do tego prawo, aby o tym nie wiedzieć.

margolka1986   8 #33 14.06.2015 19:01

@logo88: wieie co ... cieszę się, że zajrzałam na to forum i pozwoliłam sobie na typowo damskie podejście do pisania bloga :) mimo, iż żyje na tym świecie już prawie 30 lat do tej pory żaden facet nie nazwał mnie słodko - głupiutką - a tu proszę kilka słów tutaj i lawina opinii - wydawało mi się, że faceci właśnie często lubią wybierać na swoje partnerki takie niezaradne kobietki i patrząc właśnie jak maślanymi oczkami moje koleżanki patrzyły na swych kolegów i tym podbijały ich serca, myślałam kurczę czemu ja tak nie potrafię :P ale teraz widzę, że całe szczęście że nie przypominam takich dziewczyn :D i możecie mi w to wierzyć lub nie, bo zaraz znów powstanie fala hejtu, że coś udaje.

@duffee "nawet nie probujesz pokazac jaka jestes zaradna " .. owszem nie próbuję - bo nie mam parcia na udowadnianie czegoś komuś :)

"jak tos ciebie ocenia to juz zle - jak Kali " - nie źle ... pisząc tutaj każdy z nas wystawia się na ocenę - ale jeśli jest ona jednak trochę bezpodstawna i za daleko idąca reaguję i próbuję ją sprostować :)


a jeśli szybką odpowiedź na Twój komentarz interpretujesz jako moja "parcie na szkło". Ciekawa teoria:)

pocolog "Jednak cieszę się że zaczęłaś pisać, bo może w końcu rozrusza się tu strefa blogowa " - dziękuję :) przyda Wam się trochę urozmaicenia mili Panowie:)

@PAMPKIN
najlepsze na koniec - dziękuję za miłe słowa :) nie zrażam się komentarzami, lubię dyskusję i zaskakują mnie niektóre tutejsze reakcje -uczę się cały czas :) a co do instrukcji obsługi ciekawe jaka część osób, które tak często poleca ich czytanie, sama z nich korzysta?

Autor edytował komentarz.
handlarz bydłem   1 #34 14.06.2015 19:22

To ja na koniec też coś napiszę: nici z flirtowania z fajną dziewczyną na DP. A to dlatego, że tutaj lag od napisania komenta do jego zatwierdzenia trwa kilka dni. Trudno wyczuć dlaczego tak się dzieje. Być może indolencja administracji, a może nawet "spiseg" ukartowany przez zazdrośników ? A może nic z tych rzeczy i najzwyczajniej wortal technologiczny nie za bardzo nadaje się do takich spraw, jak wspomniany wcześniej flirt ? xD

Pozdro

PAMPKIN   12 #35 14.06.2015 19:30

@margolka1986: Jeśli chodzi o mnie, to trafiłaś na maniaka instrukcji :) Powodzenia w blogsferze DP i nie zważaj na komentarze, tylko rób swoje!

margolka1986   8 #36 14.06.2015 20:31

@PAMPKIN: każdy ma swojego "pie****ca" :) dziękuję i zapraszam do częstych odwiedzin - postaram się coś pisać .

DonPetch   6 #37 14.06.2015 23:27

Ilość błędów gramatycznych, składniowych i im podobnych w tym wpisie jest wręcz porażająca. Gdybyś miała 16 lat to bym zrozumiał te 'upiększenia'. Kropki, przecinki, wielokropki wrzucane gdzie popadnie, bez większego sensu.

"Ja cenię sobie ich wygląd, funkcjonalność, przejrzystość narzekam tylko na dość dużą cenę."

Pisze to osoba, która sama sobie 'wyciszyła' telefon. Jak tak wygląda ta 'funkcjonalność' to ja nie mam pytań.

"Mój kochany telefon nie wiedzieć kiedy, nie wiedzieć jak –miał włączoną funkcję nie przeszkadzać - która to - jak już dzisiaj wiem -sprawia że Iphone nie informuje nas o żadnych połączeniach, smsach czy nawet systemowych komunikatach."

To jest pięknie skaleczone zdanie. Myślnik służy wtrąceniu, lecz zachowuje logiczną cześć zdania pozostającym poza wtrąceniami autora. A tutaj mamy taki zbitek, jak "(...)nie wiedzieć jak, która to sprawia". Dopisek autora okazuje się kluczowy w zrozumieniu sensu logicznego zdania.

Jeśli data w Twoim nicku świadczy o wieku, to mamy tutaj do czynienia z grafomaństwem dorosłej osoby ze - co najmniej - świadectwem maturalnym. Pokazuje to tylko i wyłącznie, że mało czytasz a zabierasz się za pisanie czegokolwiek, gdziekolwiek. Kwintesencją tego wpisu jest ostatnie zdanie, gdzie znaków interpunkcyjnych brak, lecz emotikonek pełen magazyn.

P.S. Ten wpis nie tylko świadczy o Tobie, lecz także w jaki sposób traktujesz adresata. Nie dziw się zatem ilością nerwowych komentarzy.

margolka1986   8 #38 15.06.2015 00:15

@DonPetch: Biorę na klatę zbyt dużą ilość emotikonek i rzeczywiście zbyt małą uważność w dobieraniu znaków interpunkcyjnych. Tekst był pisany w nocy, pod wpływem chwili, impulsu. z perspektywy czasu - tak przyznaję - mogłam poświęcić mu więcej uwagi.
Nie mam problemów z czytaniem książek, wręcz je pożeram. Z pisaniem dłuższych form wypowiedzi rzeczywiście ostatnio rzadko miałam do czynienia i niestety skorzystałam z wielu niechlubnych nawyków nabytych na portalach społecznościowych itp.

widzę, że na forum jest wielu specjalistów m.in od :
- instrukcji obsługi
- znajomości kobiecej natury
- interpunkcji i gramatyki

Panowie ileż ja się tutaj będę mogła nauczyć. Cieszę się, że tu trafiłam :)

Autor edytował komentarz.
  #39 15.06.2015 00:40

To nie jest forum, ale blog. Pod wpisami blogowymi gawiedź zamieszcza komentarze (są opisane nawet). Masz gorącą głowę. Moja rada: nie tak nerwowo dziewczyno. Wszystko w swoim czasie : D


A za "musisz" oraz brzydkie zagrania z mojej strony, przepraszam..

margolka1986   8 #40 15.06.2015 00:47

widzę, że niektóre komentarze znikają ... Inne pojawiły się z opóźnieniem. Magia, czysta magia.

  #41 15.06.2015 00:57

Otóż drogie dzieci, cóż wam wiadomo o technologii. To przecież diabeł w czystej postaci, ukryty w śnieżnej bieli telefonu, lub też tej przerażającej czerni, puste w której sam Lucyfer się kryje. Dzieci, obudźcie się i odczepcie od kobiety która odważyła się wstąpić na swej wysokiej szpilce w grono waszych trampek. Styl pisania da się zmienić, kropki i przecinki da się postawić, ale waszych przyjemnych charakterów to raczej nie odmienimy. Proponuje wrócić do tematu, I skupiać się na tym co nas interesuje. Chłopaki, jak wam się nie podoba, to sio. W szpilkach i tak nie potraficie chodzic

freyah   18 #42 15.06.2015 09:12

@margolka1986: #protip: komentarze od niezalogowanych wymagają zatwierdzenia, więc pojawiają się później :)
Rzeczywiście, Twoje wpisy wprowadzają pewnego rodzaju oderwanie od tych codziennych, często technicznych wpisów, i budzą sporo emocji (już za samo to, że jesteś kobietą :D ). No i w końcu nie każdy, kto kupuje nowy telefon jest zainteresowany nim do tego stopnia, że siedzi i "ryje" po internecie i w telefonie odnośnie zawartych w nim funkcji systemowych.

margolka1986   8 #43 15.06.2015 15:37

@handlarz bydła (niezalogowany): cóż to za nagła zmiana frontu ? przepraszasz ? znów piszesz z niezalogowanego...

jestem narwana i w gorącej wodzie kąpana. Tak, czasem najpierw coś zrobię, a dopiero później to dokładnie przemyślę. Staram się jednak wyciągać wnioski ze swojego postępowania i kolejny tekst kilkakrotnie przemyślę, przefiltruję i zastanowię się czy jestem gotowa wziąć odpowiedzialność nie tylko za każde słowo, ale też za każdy przecinek..

a tak na marginesie znamy się, że piszesz do mnie Agatko :D?

Oburzony Katolik "odczepcie od kobiety która odważyła się wstąpić na swej wysokiej szpilce w grono waszych trampek" - fajnie napisane :) szpilka to jak kij w mrowisko ...

Autor edytował komentarz.
  #44 15.06.2015 17:29

@freyah: Eh kobiety. Pełna odpowiedź: udzielający się na blogach niezalogowani userzy mają przydzielony siedmiodniowy okres karencji i przez ten czas muszą czekać na zatwierdzenie ich komenta przez moderację. Ale tyczy się to również nowych kont i pisanych z nich komentów, które również wymagają reakcji modów.

@margolka1986 Nie tak łatwo zmienić swoje przyzwyczajenia. Jeszcze trudniej próbować zmienić coś w swoim charakterze. Ja tam się nie łudzę, że od razu będziesz uważała jakoś przesadnie na słowa. A tylko radykalne rozwiązanie mogłoby przynieść jakikolwiek skutek :P Ale w sumie nie o to nawet chodzi, dla mnie właśnie to jest Twój urok i czar, że promieniejesz pozytywną energią, a nie czuć od Ciebie chłodu, jak od niektórych, bardziej zaawansowanych technicznie osób.

Może i się znamy, ale nie będziesz wiedziała do czasu, kiedy się nie ujawnię. A to u mnie nie jest takie proste. Cenię sobie swoją prywatność w Internecie i zanim bym pokazał kim jestem, musiałoby się mi z tym kimś co najmniej dobrze pisać :)

  #45 15.06.2015 18:33

Zapomniałem dopisać "niezalogowani, którzy się zarejestrują" Czyli tak czy ?iak trzeba swoje odczekać. Nie ma znaczenia czy jesteś zalogowana.

Poza tym nie wspomniałaś o najważniejszym - cenzurze wybiórczej na DP ;d

gwarissimo   3 #46 15.06.2015 18:41

Nie przyczepię się do tego, że Tobie nie udało sie znaleźć problemu, bo i mnie też sie zdarza (mam iP5), tak już jest - zwłaszcza po 30. Ale że w salonie nie znaleźli, ciekawe. Swoją drogą, miałem podobny przypadek w Play, gdzie centrala odrzuciła moją reklamację dot. braku połączenia z jakakolwiek siecią za granicą (czekałem miesiąc na odpowiedz). A wiem, że z telefonem było wszystko ok, bo zlustrowałem go od góry do dołu. Dopiero ponowne zgłoszenie spotkało się z zainteresowaniem i następnego dnia zostałem poinformowany, ze usterka usunięta.

margolka1986   8 #47 15.06.2015 22:00

@Anonim (niezalogowany): akurat o zmianach w sobie mogłabym dużo poopowiadać. Są ciężkie, wymagają czasu i determinacji, ale są jak najbardziej możliwe, ale nie o to tutaj chodzi. My mówimy o ewentualnym zmianie stylu pisania czy większej uwadze poświęconej interpunkcji , a to akurat nie jest jakimś mega ciężkim wyzwaniem.

Najpierw zostałam nazwana głupią kozą, potem z każdym wpisem stawałeś się łagodniejszy. Pojawiły się nawet przeprosiny, nawiązanie do flirtu, a teraz wzmianka o moim uroku - jakieś rozdwojenie jaźni ? szybka zmiana zdania :)

kiedy się ujawnisz zyskam co najwyżej pewność, że mam albo nie mam racji kim jesteś. podejrzenia już są :) Ja mam mimo wszystko odwagę podpisać swoje słowa Nickiem, a nawet zdjęciem. Szkoda, że Tobie tej odwagi brakuje.. Zasłaniasz się swoją prywatnością. Łatwiej jest krytykować, gdy pozostajemy anonimowi, ale czy o to w życiu chodzi? Internet daje nam taką możliwość, ale niektórzy jej zdecydowanie nadużywają.

@gwarissimo facet, który przyznaje się publicznie, że też zdarza mu się czegoś nie wiedzieć - cóż za miła odmiana :)

Autor edytował komentarz.
handlarz bydłem   1 #48 15.06.2015 22:38

Mega ciężkim może nie jest, ale jednak jest. Jeśli wcześniej nie zwracałaś zbytniej uwagi na to, nie będzie to takie hop-siup. Bo oznacza to, że taki Twój styl bycia, a styl bycia kształtuje się dość wcześnie u człowieka. No, ale skoro zapowiadasz poprawę w tym względzie, nie pozostaje nic innego jak kibicować :)

Po prostu zauważyłem swój błąd. Dotarło do mnie, że oceniłem Cię zbyt impulsywnie i co najgorsze nieuprawnienie.. W sumie to wynika też z mojego charakteru trollowania na DP. Tak, trollowania. Jestem tutaj takim egzekutorem. Ale zacząłem sobie zdawać sprawę z tego, że nie powinienem tak robić. Po tym jak brzydko zachowałem się odnośnie Twojej osoby coś tam zaświtało w głowie i jednak troszkę inaczej chcę działać na DP. Z egzekutora-trolla chciałbym stać się nawróconym trollem. A pisząc inaczej: nie traktować ludzi z góry i być dla nich milszy.

Jak napisałem wcześniej freyah (i korekta, która się jeszcze nie pojawiła) mimo założenia konta, nie da się na nim pisać bez zatwierdzenia moderatorów. Dlatego w terminie 7 dni nie mam potrzeby pisać z tego z którego piszę - efekt lagu byłby nadal.

To że nie podpisuję się pod tym co piszę, łączy się z wcześniejszym o czym pisałem, moją trollową działką na DP. Poza tym miałem przez ostatnie lata wiele loginów tutaj: JaceQQ, an0n, Hatred, mgnienie, mgnieniefs i wiele innych. Powinnaś niektóre znać... bo jesteś zarejestrowana od blisko roku :)

Autor edytował komentarz.
margolka1986   8 #49 15.06.2015 23:21

@handlarz bydłem: było właśnie odwrotnie. Do momentu kiedy miałam do czynienia z dłuższymi formami wypowiedzi opowiadaniami, artykułami itp. ze stylem nie było jakichś poważnych problemów. Dopiero teraz uświadomiłam sobie, że rozmowy na fb, duża ilość smsów i krótkich wiadomości okaleczyła to, co kiedyś miałam. Ośmielę się więc wysnuć teorię, że nie będzie to nauka stylu od podstaw, tylko powrót do źródeł i pozbycie się złych nawyków... chciałam przekazać w tekście za dużo emocji, może zrobiłam to w nieodpowiedni sposób nadużywając emotikonek itp.

a cóż się stało, że akurat przy mnie/ na moim przykładzie zrozumiałeś swój błąd? z Twojego wpisu wnioskuję, że trollowaniem zajmujesz się już dość długo, więc skąd te wnioski, że jednak przesadziłeś właśnie teraz?

handlarz bydłem   1 #50 15.06.2015 23:41

No cóż mogę napisać? We wszystkim trzeba zachować zdrowy umiar. A że na DP kobiet niewiele (a te które już są, nie udzielają się za często), to akurat Ty jesteś tą osobą, która jest katalizatorem zmian na lepsze :)

Poza tym pewne usta niesamowicie mnie dekoncentrują i nici z ciętych ripost oraz brawurowych ataków. Fantazja człowieka robi swoje i podsuwa coraz to nowe pytania: do czego one są zdolne i co potrafią zrobić? Kim jest osoba do której należą i czy kiedyś będzie mi dane ją spotkać i przekonać się... ;P

Autor edytował komentarz.
margolka1986   8 #51 16.06.2015 14:05

@handlarz bydłem: musiałam uzbroić się w cierpliwość i uruchomić sporą dawkę dystansu, żeby nie zamilknąć po Waszych pierwszych komentarzach. Miło mi, że mogę być motywacją do zmian na lepsze.

Wyssane z palca osądy, cięte riposty - już były i nie jest tak łatwo o nich zapomnieć... pierwszy raz w życiu ktoś nazwał mnie głupią kozą.
a teraz jakbyś przeszedł na drugą stronę mocy - flirty na DP? toć to portal czysto techniczny i na takie "słabości" chyba nie ma tutaj miejsca..

a tak na marginesie, gdybyś tak często nie zmieniał nicków, a swoją aktywność budował nie tylko na krytyce, być może poznalibyśmy się już za niewiele ponad 2 tyg ... na zlocie ..:)

handlarz bydłem   1 #52 16.06.2015 18:27

Jestem tego samego zdania. Pewnie mało brakuje, żeby ktoś nam dał do zrozumienia, że nie jest to miejsce na takie sprawy. I tak nadużyliśmy sporo cierpliwości czytających, a to przez to , że odbiegliśmy znacznie od przewodniego tematu, który dotyczył Twojego wpisu. Wyszedł z tego taki troliszczy wątek :P

Zdaję sobie sprawę, że jakiś cień szansy mógłbym mieć, ale tylko wtedy gdym cicho siedział. Niestety z rednaczem się trochę pojedynkowaliśmy i przez to o żadnych HZ nie może być już mowy :) Tobie natomiast gratki za to, że wkradłaś się w łaski kogo trzeba... /o/

Dlatego z mojej strony EOT, przynajmniej w tym OT :)

margolka1986   8 #53 16.06.2015 23:19

@handlarz bydłem: czyżbym musiała napisać coś nowego, żebyś znów się uaktywnił :)? jeszcze zacznie mi brakować cudzych uszczypliwości ...

nawet nie wiem w czyje łaski się wkradłam - ja po prostu stałam się aktywna i zostało to zauważone.

  #54 17.06.2015 06:50

@margolka1986: Napisałem Ci długą wiadomość PM ;) Daj znać czy doszła, bo dziwne te @ na forum i mogą być problemy z doręczeniem ;d

WojtekJ   5 #55 17.06.2015 23:47

@handlarz bydła (niezalogowany): Akurat wskazana przez Ciebie osoba - wg niektórych (podobno lepiej zorientowanych) - jest taką kobietą jak i Anna Grodzka ... :)

Autor edytował komentarz.
  #56 17.06.2015 23:57

@WojtekJ: Nic nie szkodzi, jestem bi :D

Ciekawe czy coś zostało odesłane przez margolkę. Zgodnie z moimi oczekiwaniami pewnie nie.
Jedna sprawa na forumie jest do bani. Powiadomienia mogą przychodzić na mejla i wtedy ktoś wie, że coś przyszło. A co gdy konto jest założone na mejla czasowego i nie ma już do niego dostępu?

strzałeczka   5 #57 25.06.2015 19:31

Zastanawiam się nad jednym - Ci którzy czytali wcześniejszy wpis, wiedzieli jaki poziom będzie miał ten, że tematyka luźna, nic nie znacząca ... Komentarze, oburzenie pod wpisem zaskakują mnie. Skoro nie podoba Ci się po co czytasz? Jeśli wpis nie godny Twojego komentarza po co komentujesz? ..... Krytykować łatwo, a czasem po prostu wystarczy zignorować, odpuścić :)

  #58 18.01.2016 21:29

Pani margolko dziękuje za opisanie swojego problemu bardzo mi to pomogło bo też miałem taki sam problem pozdrowionka:))