r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Iridient Developer 3.2.1

Strona główna Mac Grafika Narzędzia dla fotografów
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Iridient Developer to minimalistyczny program do obróbki zdjęć i „wywoływania” surowych plików RAW z aparatów fotograficznych. Program odczytuje RAW-y z kilkuset aparatów, jest w stanie poprawić barwy zdjęć, a także usunąć niedoskonałości wynikające z konstrukcji sprzętu, jak szum i zniekształcenia.

Galeria programu

Iridient Developer został wyposażony w prostą przeglądarkę zdjęć oraz klasyczne narzędzia do korekty balansu bieli, naświetlenia, kontrastu, dostosowania punktu czerni i bieli, krzywe, a także suwaki pozwalające na bardzo precyzyjną kontrolę kolorów. Z jego pomocą można także zamienić zdjęcia kolorowe na czarno-białe lub barwione (sepia, cyjanotyp i tym podobne). Można także zdjęcia kadrować i wyprostować oznaczając linię horyzontu. Zabrakło jedynie narzędzi do retuszu.

Przy wywoływaniu zdjęć Iridient Developer może także bardzo dokładnie usunąć szum ze zdjęć oraz wprowadzić poprawki bazując na charakterystyce sprzętu. Dzięki wbudowanym profilom dla ponad 600 aparatów jest w stanie poprawić geometrię kadru, usunąć aberracje chromatyczne i winiety. Gotowe zdjęcia można zapisać w formatach TIFF, JPG i PSD dla Photoshopa.

Wersja demonstracyjna programu pozwala przetestować wszystkie funkcje, ale na wywołanych zdjęciach umieszcza znaj wodny. Listę obsługiwanych aparatów można znaleźć na stronie producenta.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Z Iridient Developerem odzyskasz kontrolę nad barwami zdjęcia

7
OPROGRAMOWANIE 14.08.2015 | Anna Rymsza

W naszej bazie programów pojawiła się kolejna nowość, która może zainteresować fotografów korzystających z Maków. Iridient Developer to minimalistyczny program do obróbki zdjęć i „wywoływania” plików RAW z aparatów cyfrowych. Program odczytuje RAW-y z kilkuset aparatów, jest w stanie bardzo precyzyjnie poprawić barwy zdjęć, a także usunąć niedoskonałości wynikające z konstrukcji sprzętu. Iridient Developer został wyposażony w prostą przeglądarkę zdjęć oraz klasyczne narzędzia do korekty balansu bieli, naświetlenia, kontrastu, dostosowania punktu czerni i tym podobne. Na uwagę zasługują tu…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.