Iridient Developer Iridient Developer 3.4.1

Strona główna Mac Grafika Narzędzia dla fotografów
Pobierz program

Iridient Developer to minimalistyczny program do obróbki zdjęć i „wywoływania” surowych plików RAW z aparatów fotograficznych. Program odczytuje RAW-y z kilkuset aparatów, jest w stanie poprawić barwy zdjęć, a także usunąć niedoskonałości wynikające z konstrukcji sprzętu, jak szum i zniekształcenia.

Iridient Developer został wyposażony w prostą przeglądarkę zdjęć oraz klasyczne narzędzia do korekty balansu bieli, naświetlenia, kontrastu, dostosowania punktu czerni i bieli, krzywe, a także suwaki pozwalające na bardzo precyzyjną kontrolę kolorów. Z jego pomocą można także zamienić zdjęcia kolorowe na czarno-białe lub barwione (sepia, cyjanotyp i tym podobne). Można także zdjęcia kadrować i wyprostować oznaczając linię horyzontu. Zabrakło jedynie narzędzi do retuszu.

Przy wywoływaniu zdjęć Iridient Developer może także bardzo dokładnie usunąć szum ze zdjęć oraz wprowadzić poprawki bazując na charakterystyce sprzętu. Dzięki wbudowanym profilom dla ponad 600 aparatów jest w stanie poprawić geometrię kadru, usunąć aberracje chromatyczne i winiety. Gotowe zdjęcia można zapisać w formatach TIFF, JPG i PSD dla Photoshopa.

Wersja demonstracyjna programu pozwala przetestować wszystkie funkcje, ale na wywołanych zdjęciach umieszcza znaj wodny. Listę obsługiwanych aparatów można znaleźć na stronie producenta.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!