r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Irlandia coraz bliżej blokowania Internetu dla piratów

Strona główna Aktualności

Irlandzkie władze debatują nad propozycją zmian w prawie, które pozwoliłby odcinać piratów od Internetu. Za nową ustawą silnie lobbują wytwórnie fonograficzne.

Irlandia ma już za sobą długą batalię pomiędzy wytwórniami muzycznymi i operatorami telekomunikacyjnymi dotyczącą blokowania dostępu do Sieci piratom. O ile jednak wcześniej próbowano skłonić niektórych dostawców Internetu do walki z osobami naruszającymi prawa autorskie, tym razem celem jest zmiana prawa, która nałożyłaby taki obowiązek na wszystkich operatorów. Musieliby oni odcinać piratów od Internetu po uprzednim przesłaniu im listownych ostrzeżeń. Projekt zmian w prawie, za którym lobbuje irlandzki odpowiednik ZAiKS-u (IRMA) został już przedłożony przez Ministerstwo Pracy. Do 1 lipca trwać będą publiczne konsultacje, później odbędzie się głosowanie nad ewentualnym przyjęciem ustawy.

Pomysł zmian w prawie pojawił się, gdy w październiku 2010 roku Sąd Najwyższy odrzucił umowę między IRMA a dostawcami Internetu w Irlandii. Na jej mocy piraci mieli być karani odcinaniem dostępu do Sieci. Sąd uznał jednak, że w prawie nie ma zapisów, które pozwalałyby na taką praktykę. Stąd też przedłożony właśnie projekt zmian, który wprowadza taką możliwość. Jest on niewątpliwie na rękę wydawcom muzycznym, pytanie tylko, jak ma się do deklaracji Unii Europejskiej uznającej dostęp do Internetu za jedno z podstawowych praw człowieka?

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.