IronCAD IronCAD 2018 18.0u1 SP1

Strona główna Windows Grafika Programy do projektowania CAD
Pobierz progr​am
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

IronCAD to profesjonalny program CAD do projektowania parametrycznego 2D i 3D. Program wygodnie łączy możliwość bezpośredniego modelowania w środowisku 3D z projektowaniem opartym o historię operacji. IronCAD sprawdzi się tak samo dobrze przy rysunkach i dostarczaniu modeli gotowych do produkcji.

IronCAD oferuje relatywnie proste i bardzo efektywne rozwiązania z zakresu tworzenia projektów i ponownego wykorzystania dostarczonych elementów. Jedną z jego zalet jest możliwość pracy z dwoma silnikami graficznymi – ACIS (Dassault Systems) i Parasolid (Siemens). Pozwala to na precyzyjną konwersję modeli z innych systemów CAD 3D i eksport do wielu formatów, w tym rodzimych SAT i X_T oraz IGS, Catia i STEP. Połączenie silników pozwala też generować modele, których prawdopodobnie nie da się utworzyć korzystając tylko z jednego z silników. Przełączanie się między silnikami jest możliwe w czasie pracy z programem.

W programie zaimplementowany został system katalogów, które umożliwiają przechowywanie każdego prokejtu, zespołu, części, operacji lub funkcji w hierarchicznej strukturze. Katalogi można współdzielić z innymi członkami zespołu, ustalać uprawnienia i przeszukiwać. Co ważne, elementy importowane z katalogów mają od razu ustaloną odpowiednią dla projektu orientację w przestrzeni i mogą mieć ograniczenia potrzebne przy projektowaniu konstrukcji ruchomych. Przy projektowaniu tego typu można także korzystać z analizy ruchu elementów z uwzględnieniem zdefiniowanych wiązań, a także z systemu wykrywania kolizji i podświetlania obszarów kontaktu.

W programie znalazł się także moduł do projektowania rurociągów i węzłów cieplnych. Wszystkie biblioteki elementów mają zdefiniowane punkty przyciągania, dzięki czemu konstrukcje doskonale do siebie pasują i automatycznie rozpoznają średnice sąsiadujących części. Ponadto program wstępnie wykrywa kolizje. Na podstawie modelu można od razu przygotować dokumentację 2D, automatycznie ponumerować części i wygenerować zestawienie potrzebnych elementów do kosztorysu.

IronCAD pozwala także korzystać z dwóch modułów do projektowania konstrukcji ramowych. Pierwszy z nich działa podobnie do tych, które znajdziemy w Solidworks lub Inventorze – należy w nim zaprojektować ścieżkę 3D lub szkic 2D i umieścić odpowiedni profil. Drugi polega na przeciąganiu i upuszczaniu elementów. Kreator ma wbudowaną bibliotekę znormalizowanych profili, które są automatycznie dopasowywane. Przy modelowaniu można także korzystać z edycji bezpośredniej, gdyż proces projektowania nie jest sztywno powiązany z historią wprowadzonych operacji.

IronCAD został oczywiście wyposażony w system obliczania rozwinięć blach z dedykowanymi operacjami gięć, przetłoczeń, nawiercania otworów i tym podobnych. Program może automatycznie przeliczyć gięcia i oznaczyć linie. Projekt z tymi informacjami można zapisać od razu w formacje DXF lub DWG i wysłać do cięcia. Gotowy projekt można też wizualizować w trzech wymiarach na potrzeby marketingu. IronCAD może integrować się z zewnętrznymi rendererami, na przykład z KeyShot. Dzięki temu iRonCAD znalazł zastosowanie także w dziedzinie reklamy przestrzennej przy projektowaniu liter i szyldów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

małe wymagania, stabilny, wieczysta licencja :-) , intuicyjny jeśli ktoś już pracował w Iv, SW, SE, NX itp.
czasem problem z importem z innych programów cad/cam 3D, ale przez użycie step i x_t nie ma najmniejszych problemów
ocena użytkownika
27.05.2017 12:42 • Recenzja do wersji 2016 18.0u1

Witam,
Sam program gorąco polecam tym którzy już mają doświadczenie lub tym którzy dopiero zaczynają przygodę z modelowaniem CAD/CAM.
Co do alternatywy to na równi polecam obok IronCad-a również produkt typu ZW3D Cad/Cam - warto się jemu przyjrzeć ze względu na możliwości do ceny wersji podstawowej Lite. Posiada własny kernel (nie parasolid czy Acis). Jego minusem jest pochodzenie made in Chiny. Mimo to również go polecam.
http://www.zw3d.com.pl/zw3d-program-cad-cam/zw3d-zintegrowany-cad-cam
:-)