r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

IronCAD 2016 18.0u1

Strona główna Windows Grafika Programy do projektowania CAD
Pobierz program Asystent pobierania włączony zabezpiecz pobieranie

IronCAD to profesjonalny program CAD do projektowania parametrycznego 2D i 3D. Program wygodnie łączy możliwość bezpośredniego modelowania w środowisku 3D z projektowaniem opartym o historię operacji. IronCAD sprawdzi się tak samo dobrze przy rysunkach i dostarczaniu modeli gotowych do produkcji.

Galeria programu

IronCAD oferuje relatywnie proste i bardzo efektywne rozwiązania z zakresu tworzenia projektów i ponownego wykorzystania dostarczonych elementów. Jedną z jego zalet jest możliwość pracy z dwoma silnikami graficznymi – ACIS (Dassault Systems) i Parasolid (Siemens). Pozwala to na precyzyjną konwersję modeli z innych systemów CAD 3D i eksport do wielu formatów, w tym rodzimych SAT i X_T oraz IGS, Catia i STEP. Połączenie silników pozwala też generować modele, których prawdopodobnie nie da się utworzyć korzystając tylko z jednego z silników. Przełączanie się między silnikami jest możliwe w czasie pracy z programem.

W programie zaimplementowany został system katalogów, które umożliwiają przechowywanie każdego prokejtu, zespołu, części, operacji lub funkcji w hierarchicznej strukturze. Katalogi można współdzielić z innymi członkami zespołu, ustalać uprawnienia i przeszukiwać. Co ważne, elementy importowane z katalogów mają od razu ustaloną odpowiednią dla projektu orientację w przestrzeni i mogą mieć ograniczenia potrzebne przy projektowaniu konstrukcji ruchomych. Przy projektowaniu tego typu można także korzystać z analizy ruchu elementów z uwzględnieniem zdefiniowanych wiązań, a także z systemu wykrywania kolizji i podświetlania obszarów kontaktu.

W programie znalazł się także moduł do projektowania rurociągów i węzłów cieplnych. Wszystkie biblioteki elementów mają zdefiniowane punkty przyciągania, dzięki czemu konstrukcje doskonale do siebie pasują i automatycznie rozpoznają średnice sąsiadujących części. Ponadto program wstępnie wykrywa kolizje. Na podstawie modelu można od razu przygotować dokumentację 2D, automatycznie ponumerować części i wygenerować zestawienie potrzebnych elementów do kosztorysu.

IronCAD pozwala także korzystać z dwóch modułów do projektowania konstrukcji ramowych. Pierwszy z nich działa podobnie do tych, które znajdziemy w Solidworks lub Inventorze – należy w nim zaprojektować ścieżkę 3D lub szkic 2D i umieścić odpowiedni profil. Drugi polega na przeciąganiu i upuszczaniu elementów. Kreator ma wbudowaną bibliotekę znormalizowanych profili, które są automatycznie dopasowywane. Przy modelowaniu można także korzystać z edycji bezpośredniej, gdyż proces projektowania nie jest sztywno powiązany z historią wprowadzonych operacji.

IronCAD został oczywiście wyposażony w system obliczania rozwinięć blach z dedykowanymi operacjami gięć, przetłoczeń, nawiercania otworów i tym podobnych. Program może automatycznie przeliczyć gięcia i oznaczyć linie. Projekt z tymi informacjami można zapisać od razu w formacje DXF lub DWG i wysłać do cięcia. Gotowy projekt można też wizualizować w trzech wymiarach na potrzeby marketingu. IronCAD może integrować się z zewnętrznymi rendererami, na przykład z KeyShot. Dzięki temu iRonCAD znalazł zastosowanie także w dziedzinie reklamy przestrzennej przy projektowaniu liter i szyldów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
proton76   1 #1 10.01.2017 12:34

Witam wszystkich.
Jestem użytkownikiem IRONa od wersji 2014. Moja firma 3 lata temu stanęła przed wyborem Solidworks albo IRONCAD. Do firmy przyjechały obie ekipy i zaprezentowały soft. Wybór padł na Ironcad. Po 2 latach pracy przyznaję, że program jest naprawdę dobry. Sama "polityka projektowania" nie jest taka sama jak w SW (części innowacyjne) ale można tworzyć w podobny sposób (część strukturalna).

Moje podejście było takie, że chciałem się nauczyć czegoś nowego i po tym czasie z ręką na sercu mogę napisać, że Ironcad się sprawdza.
Projektuję głównie średniej wielkości konstrukcje i blachy. A import plików z Solida i Inventora, a następnie przekształcenie na konstrukcje blachową to naprawdę bajka!.
Zaimplementowany CAD 2D jest pomocny, ale wykorzystuje go głównie do dokumentacji.

Polecam przetestować samodzielnie Irona, zwłaszcza że można zredukować znacznie koszta … oj znaczenie z tego co się orientowałem pod koniec roku.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.