IronCAD 2018 18.0u1 SP1

Strona główna Windows Grafika Programy do projektowania CAD
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

IronCAD to profesjonalny program CAD do projektowania parametrycznego 2D i 3D. Program wygodnie łączy możliwość bezpośredniego modelowania w środowisku 3D z projektowaniem opartym o historię operacji. IronCAD sprawdzi się tak samo dobrze przy rysunkach i dostarczaniu modeli gotowych do produkcji.

IronCAD oferuje relatywnie proste i bardzo efektywne rozwiązania z zakresu tworzenia projektów i ponownego wykorzystania dostarczonych elementów. Jedną z jego zalet jest możliwość pracy z dwoma silnikami graficznymi – ACIS (Dassault Systems) i Parasolid (Siemens). Pozwala to na precyzyjną konwersję modeli z innych systemów CAD 3D i eksport do wielu formatów, w tym rodzimych SAT i X_T oraz IGS, Catia i STEP. Połączenie silników pozwala też generować modele, których prawdopodobnie nie da się utworzyć korzystając tylko z jednego z silników. Przełączanie się między silnikami jest możliwe w czasie pracy z programem.

W programie zaimplementowany został system katalogów, które umożliwiają przechowywanie każdego prokejtu, zespołu, części, operacji lub funkcji w hierarchicznej strukturze. Katalogi można współdzielić z innymi członkami zespołu, ustalać uprawnienia i przeszukiwać. Co ważne, elementy importowane z katalogów mają od razu ustaloną odpowiednią dla projektu orientację w przestrzeni i mogą mieć ograniczenia potrzebne przy projektowaniu konstrukcji ruchomych. Przy projektowaniu tego typu można także korzystać z analizy ruchu elementów z uwzględnieniem zdefiniowanych wiązań, a także z systemu wykrywania kolizji i podświetlania obszarów kontaktu.

W programie znalazł się także moduł do projektowania rurociągów i węzłów cieplnych. Wszystkie biblioteki elementów mają zdefiniowane punkty przyciągania, dzięki czemu konstrukcje doskonale do siebie pasują i automatycznie rozpoznają średnice sąsiadujących części. Ponadto program wstępnie wykrywa kolizje. Na podstawie modelu można od razu przygotować dokumentację 2D, automatycznie ponumerować części i wygenerować zestawienie potrzebnych elementów do kosztorysu.

IronCAD pozwala także korzystać z dwóch modułów do projektowania konstrukcji ramowych. Pierwszy z nich działa podobnie do tych, które znajdziemy w Solidworks lub Inventorze – należy w nim zaprojektować ścieżkę 3D lub szkic 2D i umieścić odpowiedni profil. Drugi polega na przeciąganiu i upuszczaniu elementów. Kreator ma wbudowaną bibliotekę znormalizowanych profili, które są automatycznie dopasowywane. Przy modelowaniu można także korzystać z edycji bezpośredniej, gdyż proces projektowania nie jest sztywno powiązany z historią wprowadzonych operacji.

IronCAD został oczywiście wyposażony w system obliczania rozwinięć blach z dedykowanymi operacjami gięć, przetłoczeń, nawiercania otworów i tym podobnych. Program może automatycznie przeliczyć gięcia i oznaczyć linie. Projekt z tymi informacjami można zapisać od razu w formacje DXF lub DWG i wysłać do cięcia. Gotowy projekt można też wizualizować w trzech wymiarach na potrzeby marketingu. IronCAD może integrować się z zewnętrznymi rendererami, na przykład z KeyShot. Dzięki temu iRonCAD znalazł zastosowanie także w dziedzinie reklamy przestrzennej przy projektowaniu liter i szyldów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

małe wymagania, stabilny, wieczysta licencja :-) , intuicyjny jeśli ktoś już pracował w Iv, SW, SE, NX itp.
czasem problem z importem z innych programów cad/cam 3D, ale przez użycie step i x_t nie ma najmniejszych problemów
ocena użytkownika

Witam,
Sam program gorąco polecam tym którzy już mają doświadczenie lub tym którzy dopiero zaczynają przygodę z modelowaniem CAD/CAM.
Co do alternatywy to na równi polecam obok IronCad-a również produkt typu ZW3D Cad/Cam - warto się jemu przyjrzeć ze względu na możliwości do ceny wersji podstawowej Lite. Posiada własny kernel (nie parasolid czy Acis). Jego minusem jest pochodzenie made in Chiny. Mimo to również go polecam.
http://www.zw3d.com.pl/zw3d-program-cad-cam/zw3d-zintegrowany-cad-cam
:-)

27.05.2017 12:42 | Recenzja do wersji 2016 18.0u1

Komentarze

0 nowych
  #9 19.03.2018 11:56

Witam serdecznie.

Jestem użytkownikiem programu IronCAD od 4 lat i z czystym sumieniem mogę polecić to oprogramowanie.

Genialnie rozbudowany moduł Arkusz Blachy, szybkie i przyjemne wykonywanie dokumentacji technicznej, a do tego wsparcie techniczne naprawdę na wysokim poziomie, niezależenie od tego na jakim etapie projektowania się znajdujemy oraz jaką wersję IronCADa posiadamy.

Plusem programu jest oczywiście cena oraz wieczysta licencja, która w dużej mierze przekonała mnie do zakupu tego systemu.

Ostatnio miała premierę wersja 2018, którą bardzo chętnie przetestuję, gdyż uwielbiam tego typu nowinki.

Wszystkim, którzy poszukują innowacyjnego narzędzia 3D szczerze polecam przetestować IronCADa!

Chciałem również serdecznie pozdrowić ekipę ze wsparcia technicznego, dzięki za cierpliwość! :)

  #8 28.02.2018 21:07

Polecam filmik, przedstawiający wykonanie modelu 3D i dokumentacji tarczy łożyskowej w IRONCAD. :) Link: https://www.youtube.com/watch?v=V0XpHhMhWkc

  #7 23.12.2017 19:06

Pracowałem 3 lata w programie IronCad ( moduł blachy) dlatego mogę powiedzieć - bardzo dobry, choć zaczynałem tylko od draft sight. Liczy się również bezpośredni, bo telefoniczny, dostęp do pomocy technicznej! Projektowanie w "część strukturalnej" wymaga wielu ćwiczeń, tyle jest mozliwości. A ile satysfakcji z projektowania w "scenie 3D"!

  #6 13.12.2017 14:51

Witam serdecznie,

Jestem użytkownikiem programu IronCad od niedawna. Bardzo długo się zastanawiałem jaki soft wybrać, aby był dobry, a zarazem nie zrujnował mojego budżetu, ponieważ posiadam niewielką firmę, która dopiero weszła na rynek.

Przeszukiwałem tysiące artykułów oraz for w poszukiwaniu idealnego dla mnie rozwiązania. Po dłuższym namyśle oraz kilku testach przeróżnych programów CAD, poprzez SolidWorksa i ZW3D, wybór padł na IronCada.

Wybrałem go nie tylko ze względu na dobrą cenę, dożywotnią licencję i bezpłatne wsparcie techniczne, ale również ze względu na wspaniale rozbudowany moduł arkusz blachy, który u mnie świetnie się sprawdza, ponieważ na co dzień projektuje niewielkie konstrukcje blaszane.

Moi pracownicy, którzy mieli wcześniej tylko styczność z SolidWorksem, Inventorem oraz Catią, byli na początku sceptycznie nastawieni, ale kiedy zaczęli stawiać pierwsze kroki w IronCadzie okazało się, że jest to naprawdę bardzo przyjemny i intuicyjny program. Pracuje się w nim prawie identycznie jak w programach typu SolidWorks czy Inventor, a co najważniejsze sprawdza się idealnie jako soft dla początkujących, a także zaawansowanych użytkowników CAD. Dla mnie był to strzał w dziesiątkę.

Zachęcam wszystkich poszukujących fajnego i intuicyjnego programu CAD do przetestowania IronCada. Nie ma również problemu z tym, aby umówić się na darmową prezentację programu. Polecam :)

  #5 02.07.2017 12:23

Naprawdę dobry program ze świetnym modułem blach, dodatkowo dużo tańszy w utrzymaniu od SolidWorks i Inventor. Polecam. :)

  #4 07.04.2017 11:16

IRONCAD to ciekawa alternatywa dla INVENTOR czy SolidWorks. Pracowałem na nich wszystkich i ciężko powiedzieć, który z nich jest najlepszy - funkcjonalnosć na na tym poziomie. Ja zdecydowałem się IRONCAD bo zależało mi na wieczystej licencji, a poza tym był dużo tańszy od pozostałej dwójki. :)

  #3 24.03.2017 10:28

Świetny program 3D, przypadł mi do gustu zwłaszcza zaawansowany moduł blach. Stawiam go na równie z Inventorem i Solidworksem. Ostatnio wyszła nowa wersja, w której pojawiło się dużo nowych funkcji. Jakby ktoś był zainteresowany, tutaj znajdzie ich pełną listę: http://ironcad.pl/ironcad-2017-oficjalnie-dostepny/

  #2 03.03.2017 11:59

Na Ironcada trafiłem przypadkiem, poszukując alternatywnego softu, aby zmniejszyć koszta..
Testowałem samodzielnie, poźniej podczas zdalnej prezentacji przedstawiono mi odpowiedzi na moje wątpliwości..
Korzystam z programu od wersji 2015, aktualnie testuję 2017 i chyba zdecyduję się na aktualizację.

Program wykorzystuję głównie do modelowanie części maszyn, czasem blach + dokumentacja oczywiście.
Jestem bardzo zadowolony z profesjonalnego podejścia do klienta po zakupie. Polecam przetestować: http://ironcad.pl/kontakt/#demo

proton76   1 #1 10.01.2017 12:34

Witam wszystkich.
Jestem użytkownikiem IRONa od wersji 2014. Moja firma 3 lata temu stanęła przed wyborem Solidworks albo IRONCAD. Do firmy przyjechały obie ekipy i zaprezentowały soft. Wybór padł na Ironcad. Po 2 latach pracy przyznaję, że program jest naprawdę dobry. Sama "polityka projektowania" nie jest taka sama jak w SW (części innowacyjne) ale można tworzyć w podobny sposób (część strukturalna).

Moje podejście było takie, że chciałem się nauczyć czegoś nowego i po tym czasie z ręką na sercu mogę napisać, że Ironcad się sprawdza.
Projektuję głównie średniej wielkości konstrukcje i blachy. A import plików z Solida i Inventora, a następnie przekształcenie na konstrukcje blachową to naprawdę bajka!.
Zaimplementowany CAD 2D jest pomocny, ale wykorzystuje go głównie do dokumentacji.

Polecam przetestować samodzielnie Irona, zwłaszcza że można zredukować znacznie koszta … oj znaczenie z tego co się orientowałem pod koniec roku.