r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

IronPython i IronRuby na licencji Apache

Strona główna Aktualności

Microsoft zmienił licencję języków IronPython i IronRuby a także środowiska Dynamic Language Runtime (DLR) na Apache 2 License. Dotychczas objęte były one Microsoft Permissive License.

IronPython oraz IronRuby to implementacje języków Python i Ruby przeznaczone do uruchamiania w środowiskach .NET Framework i Mono. Ich podstawą jest Microsoft DLR, warstwa funkcji przeznaczonych dla języków dynamicznych, będąca uzupełnieniem Common Language Runtime (CLR). Choć dotychczasowa licencja MS-PL należała do zatwierdzonych przez OSI (Open Source Initiative) jako spełniająca wymogi otwartości, nie była w niektórych miejscach zbyt jasna a także nie cieszyła się zbyt dużą popularnością. Z kolei licencja Apache 2 jest powszechnie używana w środowisku otwartego oprogramowania a jej zasady są dobrze znane.

Nie jest to pierwszy przypadek gdy Microsoft decyduje się na licencjonowanie na warunkach Apache 2 License. Dotychczas taki ruch wykonano m.in. w stosunku do Live Labs Web Sandbox, .NET-owej wersji klienta OData a ostatnio .PST Data Structure View Tool oraz .PST File Format Software Development Kit.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.