reklama

Izzy Drive: podłącz telefon z Androidem do komputera w samochodzie

Strona główna Aktualności

O autorze

Hodowca maszyn wirtualnych i psów, poza tym stary linuksiarz, bonvivant i śmieszek. W 2012 roku napisał na DP o algorytmie haszowania Keccak i wciąż pamięta, jak on działa.

Komputery pokładowe aut poprzez standardowy kokpit zbyt wielu informacji nie ujawniają. By dowiedzieć się więcej, mechanicy samochodowi podpinają swoje laptopy (często jeszcze z Windows XP) do interfejsów OBD2. Typowy kierowca rzadko jednak posiada dziś laptopa ze złączem RS232C, którego można podpiąć przejściówkę do OBD2, nie mówiąc już o specjalistycznym oprogramowaniu do odczytywania informacji z komputera pokładowego. Alternatywą mogą być aplikacje smartfonowe, korzystające z niedrogich modułów Bluetooth do OBD2. Jedną z ciekawszych aplikacji tego typu jest polski Izzy Drive.

Izzy Drive można uruchomić na dowolnym smartfonie z Androidem. Po wpięciu modułu Bluetooth w gniazdo diagnostyczne OBD2 i sparowaniu go ze smartfonem, aplikacja potrafi przedstawić z wysoką dokładnością takie informacje jak rzeczywista prędkość, obroty, chwilowe i średnie spalanie. Możemy sprawdzić także parametry, których na desce rozdzielczej nie widać – np. obciążenie silnika czy położenie przepustnicy.

Na funkcjach „diagnostycznych” możliwości tej aplikacji się nie kończą. Producent proponuje wykorzystanie jej jako narzędzia ostrzegającego przed fotoradarami, policjantami, wypadkami, korkami i innymi zagrożeniami na drodze, integrującego się z Mapami Google. Dotknięcie przycisku pozwala przekazać takie informacje wszystkim innym użytkownikom. W przeciwieństwie jednak do popularnego Yanosika, Izzy Drive działać ma w całej Europie. Izzy Drive może posłużyć też jako lokalizator miejsca zaparkowania auta i wyszukiwarka okolicznych stacji benzynowych, prezentująca aktualne ceny paliw.

Dodatkowo Izzy Drive jest całkiem sprawnym wideorejestratorem, pozwalającym na nagrywanie filmu w pętli (by nie zajmować dostępnej pamięci telefonu plikami wideo), a także wysyłanie nagrań z ostatnich 10 sekund na portal internetowy. Do portalu tego można też wysłać dane o przejechanych trasach i parametrach jazdy, by otrzymać kompletną analizę stylu jazdy, wykresy kosztów paliwa, czy gotowe kilometrówki.

Izzy Drive znaleźć można w sklepie Google Play, w cenie 19 zł. Dostępna jest też darmowa wersja aplikacji. Więcej informacji znajdziecie na stronie izzydrive.eu.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić