reklama

JCXP zachęca do bojkotu Opery

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Jeden z redaktorów serwisu JCXP ogłosił bojkot produktów Opery w ramach protestu przeciwko jej zgłoszeniom do Komisji Europejskiej w sprawie Internet Explorera.

Przypomnijmy, że to właśnie Opera bezpośrednio przyczyniła się do rozpoczęcia postępowania antymonopolowego w Komisji Europejskiej przeciwko firmie Microsoft. Przedmiotem postępowania jest dołączanie do systemu Windows przeglądarki Internet Explorer. Wniosek poźniej poparła zarówno Mozilla, jak i Google, ale inicjatorem była Opera. Z tego właśnie powodu na łamach JCXP ogłoszono bojkot.

Autor kampanii antyoperowej tłumaczy, że to właśnie postępowanie zapoczątkowane przez wniosek Opery spowodowało, że europejskie wersje Windows 7 pozbawione będą Internet Explorera. To z kolei jest absurdem według redaktora JCXP. Ponadto Opera, jak można przecztać na stronach serwisu, nie potrafi pogodzić się z ciągłymi spadkami udziału w rynku przeglądarek i tego, że ostatnio przegonił ją Chrome i nawet Safari. Norweska firma ucieka się więc, jak czytamy dalej, do zagrań formalno-prawnych, by osłabić największego konkurenta i wprowadzić swoją własną przeglądarkę do Windows.

Pomysłodawca bojkotu zastrzega także, że wcale nie nienawidzi Opery i jej produktów, a jej przeglądarki o tej samej nazwie sam w ubiegłym roku używał najczęściej. Przyznaje również, że Opera wprowadziła wiele znaczących innowacji w swojej przeglądarce. Nie podoba mu się natomiast, że w walce z konkurencją posługuje się niewłaściwymi metodami.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić