[Chmura] Ostatni wpis o Wuala

Pisałem o tym, że używam chmury Wuala, pisałem o tym, że użytkownicy Wuala dostają więcej miejsca w wariancie bezpłatnym, pisałem o tym jak działa deduplikacja w Wuala, pisałem wreszcie o wyłączeniu bezpłatnych kont w tej usłudze. O czym jeszcze nie pisałem? O wyłączeniu tej chmury...

Wczoraj dostałem maila z informacją o wygaszeniu działalności tej usługi. Na stronie pojawił się też komunikat na ten temat. W skrócie wygląda to tak:

Gra dla mózgowca: Circles

Gra na dziś może nie jest typową grą logiczną, ale pomyśleć w niej warto, aby daleko zajść. Rzecz o Circles, grze w której chodzi o to, aby naciskać białe kółka tak, by zniknęły kolorowe (to tak w największym uproszczeniu).

Każdy poziom jest generowany losowo. Plansza składa się z kół ułożonych na 49 polach (na każdym poziomie, to stała wartość). Niektóre pola są kolorowe (na pierwszym poziomie są 3, na każdym kolejnym o jedno więcej).

Jiayu G4S #4 - Zdjęcia i filmy

Jako tako już rozeznałem się w tym jakie zdjęcia robi Jiayu G4S i pierwsze efekty Wam tu zaprezentuję.

Za fotografowanie i filmowanie w Jiayu G4S odpowiada domyślnie proces com.android.gallery3d, czyli androidowa Galeria. I jak na razie, jest to program, z którym mam największe kłopoty (właściwie: jedyny, z którym mam kłopoty). Kilka razy zdarzyło się, że przy zmianie ustawień aparatu, proces został zatrzymany (wywalił się, krótko mówiąc). Raz przy oglądaniu zdjęć w galerii zdarzyło się, że cały system się zawiesił, po czym zrestartował.

Gra dla mózgowca: MacGyver Deadly Descent

Nigdy nie byłem dobry w gry wymagające refleksu i zręczności. Lubiłem za to gry logiczne, łamigłówki i gry rozgrywane w systemie turowym. Takie właśnie gry dla mózgowca, myśliciela, czy kogoś z "refleksem szachisty". I takie gry będę recenzował.

Jako wielki fan MacGyvera nie mogłem sobie odmówić instalacji androidowej gry "MacGyver Deadly Descent". Tym bardziej, że jest ona grą dla mózgowca.

Chmura Wuala staje się usługą płatną

Ogłoszono właśnie, że z używanej przeze mnie bezpiecznej chmury Wuala nie będzie można już korzystać za darmo. Od dziś obowiązuje nowa taryfa oraz model biznesowy nie przewidujący rejestracji darmowych kont.

Jak czytamy w oświadczeniu, ci, którzy konto założyli przed zmianami, zachowują swoją darmową przestrzeń dyskową, ale nowi użytkownicy nie dostaną 5 GB przestrzeni w chmurze za darmo, a będą musieli wykupić abonament.

Jiayu G4S #3 - Pierwsze wrażenia

Wrażenie ogólne

Od tego zacznę, bo potem może być sport narodowy, czyli narzekanie na jakieś drobiazgi, a nie chcę, aby szczegóły przysłoniły ogół.

Wypas, moi drodzy! Jak na razie, po pierwszych dniach, jestem bardzo zadowolony!

A teraz ładny obrazek na dzień dobry i dalej konkrety.

Niepodświetlone przyciski pod wyświetlaczem

Z jednej strony można się oburzyć i mówić, że to bez sensu, że dziadostwo. Z drugiej strony - czy tak naprawdę podświetlenie trzech przycisków jest do czegokolwiek potrzebne? Ja już widzę, że nie.

Jiayu G4S #2 - specyfikacja, uzasadnienie wyboru

Niektórzy nie mogą się doczekać (ja też), więc lecimy z odcinkiem drugim.

Co to ma, a czego nie ma

W sieci spotkacie różne specyfikacje tego modelu - różnice mogą dotyczyć baterii, procesora czy częstotliwości sieci, z których urządzenie działa. Ja odnoszę się do specyfikacji sprzedawcy i tego, co urządzenie samo o sobie mów.

Jest

  • System operacyjny Android 4.2 JB, zapowiedziana aktualizacja do 4.4 KK
  • Procesor: MT6592 1.7 Ghz (8 rdzeni)
  • Pamięć operacyjna (RAM): 2 GB
  • Pamięć wewnętrzna (ROM): 16 GB