Wuala
liczba publikacji: 4pierwszy wpis: 25 Kwietnia 2012ostatni wpis: 18 Sierpnia 2015

[Chmura] Ostatni wpis o Wuala

Pisałem o tym, że używam chmury Wuala, pisałem o tym, że użytkownicy Wuala dostają więcej miejsca w wariancie bezpłatnym, pisałem o tym jak działa deduplikacja w Wuala, pisałem wreszcie o wyłączeniu bezpłatnych kont w tej usłudze. O czym jeszcze nie pisałem? O wyłączeniu tej chmury...

Wczoraj dostałem maila z informacją o wygaszeniu działalności tej usługi. Na stronie pojawił się też komunikat na ten temat. W skrócie wygląda to tak:

Chmura Wuala staje się usługą płatną

Ogłoszono właśnie, że z używanej przeze mnie bezpiecznej chmury Wuala nie będzie można już korzystać za darmo. Od dziś obowiązuje nowa taryfa oraz model biznesowy nie przewidujący rejestracji darmowych kont.

Jak czytamy w oświadczeniu, ci, którzy konto założyli przed zmianami, zachowują swoją darmową przestrzeń dyskową, ale nowi użytkownicy nie dostaną 5 GB przestrzeni w chmurze za darmo, a będą musieli wykupić abonament.

[Chmura] Deduplikacja a Wuala

Na początku bieżącego roku (lub jeszcze w poprzednim) na blogu DP pojawił się wpis poddający w wątpliwość bezpieczeństwo plików przechowywanych w chmurze Wuala - a jest to usługa, która z założenia jest bezpieczna, bo pliki opuszczają komputer właściciela w postaci zaszyfrowanej jego hasłem. Sprawa mnie zaintrygowała. W wolnej chwili zacząłem dociekać co i jak z tym bezpieczeństwem w Wuala. Poniżej rezultaty.