Jądro 2.6.27

Strona główna Aktualności

O autorze

Ukazało się jądro 2.6.27 systemu operacyjnego GNU/Linux.

W tej wersji dodano obsługę systemu plików UBIFS, który jest zoptymalizowany dla urządzeń korzystających z pamięci flash a nie tradycyjnych blokowych. Wprowadzono zmianę w obsłudze pamięci podręcznej, dzięki czemu udało się zwiększyć wydajność. Różnica jest jednak zauważalna przy wielu procesorach. W systemie z 64 procesorami obsługa zdarzeń page fault została przyspieszona 250-krotnie. Znacznie ulepszono skalowalność i wydajność Direct I/O. Dodano opóźnioną alokację dla systemu plików ext4. Jest to jedna z ważniejszych zmian, które planowano. Dzięki niej udało się podnieść wydajność, gdyż alokacja struktur na dysku nie następuje od razu a dopiero przy zapisie danych.

Wprowadzono wielokolejkową obsługę sieci, alternatywną implementację hibernacji, bazującą na kexec/kdump, obsługę integralności danych dla urządzeń ją wspierających. Dodano nowy, prosty tracer o nazwie ftrace, tracer mmio, obsługę sysprof. Firmware, które znajdowało się w jądrze przeniesiono do/lib/firmware. Pojawiła się obsługa XENa w zakresie zapisywania/odtwarzania maszyn wirtualnych, ulepszona obsługa kamer wideo, sterowniki dla kart bezprzewodowych Intel 5000 i RTL8187B, nowy sterownik ath9k dla chipsetów Atheros AR5008 i AR9001.

Jak zwykle pojawiło się także wiele innych nowych i poprawionych sterowników a także inne ulepszenia i poprawki.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji