r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Jądro Symbiana otwarte

Strona główna Aktualności
W czerwcu ubiegłego roku informowaliśmy o planach otwarcia Symbiana a w lipcu bieżącego roku o udostępnieniu źródeł pierwszych fragmentów, dotyczących zabezpieczeń. Teraz przyszła kolej na samo jądro Symbiana.

Symbian Foundation udostępniła mikrojądro platformy (EKA2) oraz dodatkowe narzędzia programistyczne na zasadach Eclipse Public License (EPL). Wśród narzędzi programiści znajdą kompilator na platformę ARM (RVCT4.0), dostępny za darmo dla firm mających mniej niż 20 pracowników. Udostępniono także środowisko emulacyjne oparte na QEMU, pakiet narzędzi dla płytki testowej Beagle Board i różne dodatkowe binaria.

Dotychczas wydano 16 ze 134 pakietów platformy. Fakt, że Symbian jest otwierany należy ocenić pozytywnie. Szkoda jednak, że dzieje się to dopiero wtedy gdy system ten coraz bardziej traci na znaczeniu a Nokia przechodzi na oparte na Linuksie rozwiązanie Maemo.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.