r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Jaga, zioła i diabły – Allegro nie ustaje z cyklem „Legendy Polskie”

Strona główna Aktualności

O autorze

Hodowca maszyn wirtualnych i psów, poza tym stary linuksiarz, bonvivant i śmieszek. W 2012 roku napisał na DP o algorytmie haszowania Keccak i wciąż pamięta, jak on działa.

Po ciekawym „Smoku”, świetnym „Twardowskym” i już nieco bardziej ambiwalentnie przyjętej „Operacji Bazyliszek”, Allegro przedstawia nam „Jagę”, swoją kolejną produkcję z cyklu „Legendy Polskie”. Tym razem w krótkometrażówce wg scenariusza Błażeja Dzikowskiego zobaczymy na pierwszym planie twarz wcześniej nieznaną.

Katarzyna Pośpiech to tegoroczna absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej – i to właśnie ona odgrywa tytułową bohaterkę. Ani stara, ani paskudna, ani też nie mieszkająca w chatce na kurzej nóżce, wciąż jednak wiedźma, wciąż mocno związana ze światem natury, można by powiedzieć, że ekologiczna aktywistka.

r   e   k   l   a   m   a

„Jagi” nie należy raczej oglądać bez znajomości poprzednich odcinków „Legend Polskich”. Wiążą się one bowiem w jedną opowieść, a to co tu zobaczycie, jest po prostu konsekwencją zamieszania, które narobił Twardowsky włamując się do sieci Piekła.

Jak do tej pory „Legendy Polskie” zaliczyły na YouTube 17 mln odsłon, czyniąc ten projekt jednym z najlepszych w historii polskiego kina niezależnego, co w tym wypadku oznacza dla nas – nieopłacanego z pieniędzy, którymi dysponują ministerialni urzędnicy. Tomasz Bagiński, który jest reżyserem wszystkich odcinków tego cyklu, podkreśla, że to unikalny jak na Polskę model współpracy biznesu i kultury. Liczy, że zainspiruje on inne firmy i innych twórców do podobnych działań.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.