r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Jak Microsoft próbuje wypędzić iPady z biur

Strona główna Aktualności

iPady i tablety z Androidem powoli znalazły sobie miejsce również w biznesie, głównie dzięki aplikacjom pozwalającym na wirtualizację programów potrzebnych w firmie na tabletach. Chodzi tu o takie projekty, jak VMware View, dzięki którym można podłączyć się do działającej w ramach Virtual Desktop Infrastructure Microsoftu maszyny wirtualnej z Windowsem i skorzystać na tablecie z PowerPointa lub jakiejś autorskiej aplikacji używanej tylko w firmie. Obecnie jest to możliwe na mocy licencji Virtual Desktop Access, która kosztuje 100 dolarów rocznie od jednego podłączanego urządzenia. Microsoft znalazł nowy sposób aby na tym zarobić, jednocześnie promując tablety z Windowsem RT.

Zacząć należy od przypomnienia, że wkrótce na rynek trafią tablety z prawdziwego zdarzenia z systemem Microsoftu, więc Microsoftowi nie opłaca się zabranianie łączenia się z maszyną wirtualną z urządzenia mobilnego. Byłoby za to idealnie, gdyby udało się wygonić wszystkie tablety z innymi systemami z biurowców. Właśnie do tego zmierza wprowadzona do oferty umów biznesowych Software Assurance nowość — Companion Device License, która wymagać będzie opłat za dostęp do wirtualizowanej kopii systemu z urządzenia mobilnego z systemem innym, niż Windows 8. Jedna licencja CDL pozwoli na łączenie się z maszyną wirtualną maksymalnie czterem urządzeniom.

Innymi słowy, firmy będą musiały dopłacać, jeśli pracownicy będą używać iPadów lub tabletów z Androidem do korzystania z Windowsa 8. Tablety z Windowsem będą oczywiście sprzedawane z prawem do korzystania z objętych CDL systemów gratis. Pozostaje tylko czekać na premierę tabletów z Windowsem RT i ich debiut w środowiskach biznesowych, gdzie mają niemal zagwarantowaną wysoką pozycję.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.