Jak będzie można kupić Windows Vista - oficjalnie

Strona główna Aktualności

O autorze

Kilka dni temu pisaliśmy o nieoficjalnych pogłoskach odnośnie nowej oferty nazwanej Windows Vista Family Pack, czyli "pakietu rodzinnego" przeznaczonego dla rodzin posiadających więcej niż jeden komputer. Dzisiaj Microsoft zgodnie z przewidywaniami wydał oficjalny komunikat prasowy w tej sprawie, ale nie tylko w tej. Notatka prasowa dotyczy różnych metod zakupu nowego systemu.

Windows Vista Family Discount (tak oficjalnie została nazwana oferta rodzinna) będzie umożliwiała znacznie tańszy zakup drugiej i trzeciej licencji na system Windows Vista. Aby kwalifikować się do promocji, należy najpierw zakupić pełną wersję pudełkową (box) lub uaktualnienie systemu w najbogatszej edycji Windows Vista Ultimate. Jej cena w Polsce ma wynosić odpowiednio około 1900 złotych i 1200 złotych. Oferta nie dotyczy wersji OEM. Wtedy kolejne dwie licencje Home Premium będą kosztowały zaledwie 49 dolarów każda. Promocja dotyczy na razie tylko i wyłącznie USA oraz Kanady, potrwa tam do końca czerwca.

Pojawiły się również oficjalne informacje co do programu Windows Antytime Upgrade, który umożliwia użytkownikom posiadającym niższe edycje Windows Vista praktycznie natychmiastowe uaktualnienie do wyższych, bogatszych wersji. Sprowadza się to do internetowego zakupu nowego klucza produktu i ponownej aktywacji systemu, co odblokuje nowe funkcje. Ten program dostępny jest także w Europie. Ceny będą wyglądały następująco: za upgrade z Home Basic do Home Premium zapłacimy 79 dolarów, zaś do wersji Ultimate - 199 dolarów. Upgrade do tej najbogatszej edycji z wersji Home Premium będzie kosztował 159 dolarów, natomiast z wersji Business do Ultimate - 139 dolarów. Jeśli w Europie ceny byłyby utrzymane na podobnym poziomie, to wtedy w przeliczeniu na złotówki wyniosłyby za uaktualnienie z Home Basic odpowiednio 240 złotych i 600 złotych, z wersji Home Premium 480 złotych, zaś z wersji Business - 420 złotych.

Spora rewolucja dokona się także w kwestii zakupu zwykłej, pierwszej licencji. Nie trzeba będzie w ogóle wychodzić z domu, wystarczy dobre łącze z Internetem - system Windows Vista po płatności on-line i wygenerowaniu klucza produktu będzie można pobrać na dysk bezpośrednio ze stron Microsoft. Podobnie sprawa będzie wyglądać z pakietem Office 2007 - również będzie on dostępny do zakupu w Internecie. Microsoft zabezpieczy tak pobrane pliki za pomocą specjalnej technologii Digital Locker, która ma chronić klucze i ściągnięte aplikacje.

© dobreprogramy
s